У кінці ХІХ століття у Софіївській Борщагівці відкрилася приходська однокласна школа, яка містилася у шинку: вдень тут перебували сільські діти і навчав їх учитель із прізвищем Гук.
У 1912 році розпочалося будівництво земської школи, але у зв’язку з початком Першої світової війни роботи призупинились. І тільки в 1924 році будівництво відновилося і початкова школа почала діяти. У ній працювало всього чотири учителя.
1929 рік ознаменувався першим випуском учнів четвертих класів. На згадку про цю подію учні школи разом із своїми батьками висадили дерева біля школи.
У 30-ті роки Софіївсько-Борщагівська початкова школа відігравала чи не основну роль у так званій радянізації села, розвитку його освітнього та культурного життя.
У 1934 році на базі початкової школи було створено семирічку, перший випуск якої відбувся вже в 1936 році.
У 1963-1965 рр. було збудоване нове приміщення майстерні 36 кв.м. Невдовзі сільська Рада стала виділяти невеликі кошти на майстерні. За ці кошти учні з вчителем купляли інструмент та обладнання у магазині «Учтехприлад», який знаходився на Подолі.
І ось 31 серпня 1984 року – знамена дата в історії освітнього закладу: уже Софіївсько-Борщагівська середня школа запрацювала у новому сучасному приміщенні. За допомогою учнів було обладнано слюсарну і столярну майстерні.
1992 р. – впровадження модульно-розвивального навчання;
1993 р. – опорний заклад при Київському науково-дослідницькому Інституті психології АПН України;
1996 р. – за результативну працю школі присвоєно звання «Кращий навчальний заклад Київщини»;
2000 р. – за розпорядженням Києво-Святошинської районної державної адміністрації середня школа була реорганізована в Софіївсько-Борщагівську спеціалізовану загально середню школу І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови, української мови та літератури, математики, біології, правознавства, предметів музично-естетичного циклу для забезпечення рівного доступу до якісної освіти кожному учню. У школі відкрито осередок Малої Академії Наук.
У 2007 р. – враховуючи веління часу, школа переформувала свою діяльність: в умовах сільських навчальних закладів Києво-Святошинського району вона стала першою, де поглиблено вивчають іноземні мови – англійську, німецьку, французьку та іспанську.
З 2010 р. налагоджується культурницько-оздоровча співпраця з німецьким містом Хембах. Також з 2010 р. заклад напрацьовує статус Школи ЮНЕСКО, адже на його базі проводяться майстер-класи українських національних звичаїв та обрядів для жителів України зі статусом «біженці».
У вересні 2014 року Софіївсько-Борщагівський ліцей відсвяткував своє 30-річчя (нове приміщення), хоча витоки цього звичайного сільського закладу особливого статусу сягають у далекий 1912 рік.