Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Вирази Алгебраїчні вирази, раціональні вирази, дробові та цілі вирази, теорія та приклади.
2. Дробові вирази Область визначення раціонального алгебраїчного виразу.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Визначення алгебраїчного дробу 1 вид - рецептивний легке 3Б. Вибір виразу, який є алгебраїчним дробом.
2. Значення алгебраїчного дробу (одна змінна) 1 вид - рецептивний легке 2Б. Обчислення значення алгебраїчного дробу.
3. Значення дробу та значення змінної, за якої дріб є невизначеним 1 вид - рецептивний легке 2Б. Встановлення, за яких значень змінної значення дробу дорівнює 0 та дріб є невизначеним.
4. Значення виразів, за яких дріб не має сенсу (добуток) 2 вид - інтерпретація середнє 6Б. Визначення значень змінної, за яких алгебраїчний дріб не має сенсу.
5. Вираз змінної з алгебраїчного виразу 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Вираз змінної з алгебраїчного виразу.
6. Значення виразу (десяткові дроби) 3 вид - аналіз важке 4Б. Обчислення значення виразу, зображення алгебраїчного дробу у вигляді суми.
7. Значення виразу (цілі числа) 3 вид - аналіз важке 6Б. Обчислення значення виразу, зображення алгебраїчного дробу у вигляді різниці.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Вираз однієї змінної через іншу Інший середнє 3Б. Вираз однієї змінної через іншу.
2. Дріб, рівний нулю (різниця квадратів) Інший легке 3Б. Знаходження значень змінної, за яких алгебраїчний дріб дорівнює нулю.
3. Значення дробу (дві змінні) Інший легке 3Б. Обчислення значення алгебраїчного дробу.
4. Значення змінної, за якої дріб не має сенсу (три множники) Інший середнє 3Б. Визначення значень змінної, за яких алгебраїчний дріб не має сенсу.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Раціональні дроби» 00:05:00 легке 4Б. Завдання на вибір виразу, який є алгебраїчним дробом; визначення, за яких значеннях змінної значення дробу дорівнює \(0\) та дріб є невизначеним.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Раціональні дроби» 00:10:00 середнє 10Б. Завдання на обчислення значення алгебраїчного дробу; визначення, за яких значеннях змінної значення дробу дорівнює 0 і дріб є невизначеним; визначення значень змінної, за яких алгебраїчний дріб не має сенсу; вираз змінної з алгебраїчного дробу.
2. Перевірна робота з теми «Раціональні дроби» 00:20:00 середнє 21Б. Завдання на обчислення значення алгебраїчного дробу (дві змінні); знаходження значень змінної, за яких алгебраїчний дріб дорівнює нулю; визначення значень змінної, за яких алгебраїчний дріб не має сенсу; вираз однієї змінної через іншу; обчислення значення виразу, зображення алгебраїчного дробу у вигляді різниці.