Сьогодні створено багато приладів та пристосувань, що допомагають вимірювати різні фізичні величини.
 
Наприклад, для вимірювання
- довжини використовують  — лінійки, метри тощо
- маситерези, електронні ваги тощо
- об'ємумірні посудини тощо
- температуритермометри тощо
- часгодинники.
 
Усі ці прилади та пристрої визначають (показують) характеристику об'єкта чи явища в числовому форматі, завдяки числам та поділкам.
Багато вимірювальних приладів є електронними та автоматичними — тобто одразу показують числове значення. Такі прилади використовують для прямих вимірювань.
Наприклад: 
Електронні ваги — вимірюють вагу (масу) людини, якщо на них стати.
 
ваги.jpg
 
Спідометр — показує швидкість руху автомобіля.
 
спідометр.jpg
 
Барометр — показує атмосферний тиск.
 
Барометр.jpg
Атмосферний тиск — це тиск, з яким атмосфера Землі діє на всі живі та неживі об'єкти, що позташовані на поверхні планети.
Пірометр — показує температуру тіла з відстані (безконтактно).
 
Пірометр.jpg
 
Тонометр — показує тиск крові у судинах людини.
 
 тонометр.jpg
 
Безмен (безмін) — це різновид давніх ваг —  з пере­суваним тягарцем та пружиною (можна зважити від 100 г до 1-3 кг). Назва говорить, що це вага без змін — раніше так можна було зважити лише 1 кг.
 
безмен.jpg
 
Мірило, довгомір (рулетка — від франц. коліщатко) — пристрій, який часто використовується будівельниками для здійснення вимірів: довжин, відстаней, товщин тощо.
 
будівн.jpg
Зверни увагу!
Вимірювання з допомогою таких приладів називаються прямими, оскільки вони не потребують ніяких специфічних дій чи розрахунків, а одразу показують результат.
Але існує багато приладів та пристосувань для непрямих вимірювань. 
Наприклад, щоб порахувати площу кімнати спочатку потрібно здійснити певні виміри, а потім — математичні дослідження.
 
Щоб вміти здійснювати різні види вимірювань потрібно розуміти як користуватися приладами та обладнянням, які можуть у цьому допомогти.
 
Більшість пристосувань для вимірювання мають циферблат, та певну шкалу поділу, яка може зображуватися або лінійно (рядком), або півколом, або колом тощо.
Ціна поділки — це числове значення, характерне для певної шкали, яке можна отримати, якщо знайти числову різницю між двома найближчими поділками.
лін.jpg  
Ціна поділки лінійки — 1 мм.     
Межа вимірювання — від 1 мм до 15 см.
 
град.jpg
Ціна поділки градусника — 1°С.
Межа вимірювання — від 35°С до 41°С.
Межа вимірювання — це мінімальне та максимальне числове значення фізичної величини, яке можна отримати за допомогою певного приладу.
Наприклад
- у лінійки межа вимірювання від 0 до 30 см.
- ціна поділки у лінійки — 1 мм
- у електронних вагів межа вимірювання — від 0 до 200 кг 
- ціна поділки у вагів — 1 г
Ціна поділки на різних приладах може бути різною! Кількість поділок не дорівнює їх величині.
 Кількість поділок — це кількість проміжків між числовими мітками.
 
Тобто, якщо є 5 поділок — це ще не означає, що ціна поділки (числове значення відстані між двома найближчими поділками) рівна 1. Для кожної шкали ціну поділки потрібно визначати самостійно. 
Джерела:
1. Пізнаємо природу: підр. інтегр. курсу для 5-го кл. заг. серед. освіти/ Дарія Біда, Тетяна Гільберг, Ярина Колісник. - Київ: Видавничий дім "Генеза", 2022. - 256 с. : іл..
2. Пізнаємо природу: підр. інтегр. курсу для 5-го класу закл. заг. серед. освіти/ Л. Я. Мідак, Н. В. Фоменко, В. Я. Гайда, С. М. Подоляк, В. І. Кравець, І. В. Крацець, І. В. Олійник, В. П. Стахурська, З. М. Пушкар, С. В. Банах, Л. П. Козловська. - Тернопіль : Астон, 2022. - 272 с..
3. Довкілля: підруч. інтегр. курсу для 5 класу закл. заг. серед. освіти/ Олексій Григорович, Юлія Болотіна, Максим Романов. - Харків: Вид-во "Ранок", 2021.- 176 с. : іл.. 
4. Картинки: www.canva.com