Унікальною рідиною на Землі є вода.
Зверни увагу!
Вода — це єдина речовина, що може перебувати у трьох агрегатних станах (при умовах зовнішнього середовища в якому може жити людина).
озеро.png
 
Властивості води:
 
- рідина
- без смаку
- без кольору (блакитний відтінок)
- без запаху
- проводить струм
- розчиняє речовини (розчинник)
- температура кипіння — 100°С
- температура замерзання — 0°С
 
  вода2.png
Вода унікальна тим, що у твердому стані має меншу щільність, ніж у рідкому.
Зазвичай, речовини важчі у твердому стані, ніж у рідкому. Але з водою усе навпаки. Це пов'язано з тим, що у рідкому стані молекули води ближче розташовані одна до одної, а у структурі льоду молекули з'єднанні так, що утворюють проміжки між собою. Ця особливість дозволяє льоду плавати над поверхнею води, а не опускатися на дно. Таким чином шар льоду зберігає життя у воді під час холодної пори року. 
 
лід озеро.png  риба.png
 
Наша планета називається блакитною, оскільки велика її територія вкрита водою.
 
планета.png
 
Майже вся ця вода непридатна для пиття та використання.
Частка прісної (не солоної) води на Землі — близько 3% від загальної кількості води. І величезна частина прісної води (85%) знаходиться у льодовиках на Північному та Піденному полюсі Землі.
Також пірсна вода є у озерах, водосховищах, підземних природніх сховищах і у хмарах.
Живі істоти не можуть жити без води. Вода входить до складу усіх живих організмів. 
Коли ми народжуємося, то на кожні 10 кг нашої маси близько 8 кг припадає на воду. Чим старшою стає людина, тим меншим стає вміст води в її організмі.
  
Живим істотам потрібно вживати достатню кількість води, щоб почуватися добре і зберігати здоров'я.
 
сімя.png
 
Джерела:
1. Пізнаємо природу: підр. інтегр. курсу для 5-го кл. заг. серед. освіти/ Дарія Біда, Тетяна Гільберг, Ярина Колісник. - Київ: Видавничий дім "Генеза", 2022. - 256 с. : іл..
2. Пізнаємо природу: підр. інтегр. курсу для 5-го класу закл. заг. серед. освіти/ Л. Я. Мідак, Н. В. Фоменко, В. Я. Гайда, С. М. Подоляк, В. І. Кравець, І. В. Крацець, І. В. Олійник, В. П. Стахурська, З. М. Пушкар, С. В. Банах, Л. П. Козловська. - Тернопіль : Астон, 2022. - 272 с..
3. Картинки: www.canva.com