У природі електричні заряди можна спостерігати під час грози. Хмари — це дуже дрібні крапельки води та часточки льоду в атмосфері.
У грозових хмарах, в результаті тертя між частинками води та кристаликами льоду накипичуються заряди: позитивний у верхній частині та негативний — у нижній.
Блискавка —  це природний електричний розряд, який проходить між позитивно зарядженою частиною хмари та негативно зарядженою поверхнею землі, або між двома різнойменозарядженими частинами двох хмар. 
 
блискавка 1.jpg блискавка.jpg
 
Блискавка розігріває повітря до 30 000°С , хоч і на дуже короткий час, і поширюється зі швидкістю близько 10 000 км/с.
Грози з блискавками та громом є доволі небезпечним природним явищем і можуть зашкодити людині: пошкодити майно, зруйнувати будинки, навіть спричинити смерть чи травми при влучанні в людину.
Тому люди встановлюють громо- та блискавковідводи на свої будівлі. Якщо блискавка вдарить у споруду, то найімовірніше саме в блискавковідвід і ні люди в ній, ні саме приміщення не постраждають. 
 
Блискавковідвід —  це металева конструкція (грубий дріт), що височіє над будівлею, але своєю основою вкопана в землю приблизно на 2 метри
 
Правила поведінки під час грози у приміщенні:
 
- зачинити усі вікна та двері;
- вимкнути електричні прилади;
- витягнути усі прилади з розеток;
- при сильній грозі вимкнути рубильник;
- не підходити до вікон та не відкривати їх. 
 
Правила поведінки під час грози надворі: 
 
- не використовувати мобільний телефон (вимкнути його) чи інші електронні пристрої;
- заховатися під укриття і скласти парасольку, щоб блискавка не влучила у неї;
- не метушитися;
- знайти заглиблення в поверхні землі: яр, долину тощо і заховатися там, притулившись до поверхні землі. Не стояти на весь зріст, не перебувати на узвишшях чи на відкритій місцевості;
- не торкатися металевих предметів;
- якщо гроза застала в гірській місцевості —  уникати підвищень та виступів, не контактувати з мокрою поверхнею скель;
- не ховатися під одинокими високими деревами;
- не ховатися на підвищеннях (пагорбах, узвишшях тощо);
- не купатися у озері чи річці (блискавка може влучити у воду).
 
 блискавка у воді.jpg
Джерела:
1. Пізнаємо природу : підр. інтегр. курсу для 6-го кл. заг. серед. освіти / Л. Я. Мідак, Н. В. Кокар, В. І. Кравець, Н. В. Фоменко, І. В. Кравець., Г. Я. Жирська. — Тернопіль : Астон, 2023. — 256 с.
2. Пізнаємо природу: підр. інтегр. курсу для 6-го кл. заг. серед. освіти/ Д. Д. Біда. — Київ: Видавничий дім "Освіта", 2023. - 256 с. : іл..
3. Картинки: www.canva.com