Магнітні явища — це явища, що спричинені магнітною взаємодією двох магнітних тіл.
 
Планета Земля має своє власне магнітне поле. 
Поблизу Північного географічного полюса Землі знаходиться південний магнітний полюс.
А поблизу Південного географічного полюса Землі — північний магнітний полюс.
 магнполеземлі.jpg
Компас (від лат. — круг, коло, обхід) — це пристрій, що використовується для орієнування на місцевості та вказує напрямок на магнітний полюс Землі.
компас.jpg
 
Компас складається з магнітної стрілки, що здатна вільно рухатися і завжди вказує на північ.
Магнітна стрілка компаса завжди буде притягуватися до південного магнітного полюса Землі — таким чином завжди вказуючи на північ.
Деякі живі істоти мають здатність відчувати магнітне поле, тому легко орієнтуються у просторі та можуть знаходити шлях додому. Наприклад, птахи, бджоли, акули, черепахи тощо.
 
Магніторецепція — це здатність організмів відчувати магнітне поле. 
 
Магнітне поле, що виникає навколо Землі завдяки магнітним полюсам захищає планету, створюючи невидимий щит, що захищає усе живе від сонячного випромінювання.
 
Сонце — це величезна розжарена зоря, у якій відбуваються активні процеси, що призводять до сонячних спалахів. Заряджені частинки вивільнені в простір у результаті спалаху, створюють сонячний вітер, який може досягати нашої планети. 
Магнітне поле планети захищає Землю від електромагнітного сонячного потоку.
 
магн поле землі.jpg
Коли вивільнені в результаті сонячної активності частинки досягають магнітного поля Землі виникає магнітна буря.
Магнітна буря — це тимчасове явище, що викликане сильним збуренням магнітного поля Землі, під дією сонячного вітру. 
 
Магнітні бурі не тривають довго (до кількох днів), але здатні впливати на роботу електромереж, мобільного зв'язку, компасів, навігаційних систем тощо.
 
Магнітні бурі можуть впливати і на стан організму людини: викликати запаморочення, слабкість та головний біль. Уникнути негативного впливу магнітних бурь можна, якщо дотримуватися здорового способу життя та балансу в харчуванні, режимі сну, руховій активності. 
 
Полярне сайво — це природнє явище, спричинене сонячною активністю. Коли частинки сонячного випромінювання (вітру) потрапляють у верхні шари атмосфери Землі — у небі можна помітити красиві бізнобарвні рухомі візерунки, що виникають як результат зіткнення цих частинок з частинками атмосфери.
 
пол сяй.jpg 
Джерела:
1. Пізнаємо природу : підручник інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної середньої освіти / Л. Я. Мідак, Н. В. Кокар, В. І. Кравець, Н. В. Фоменко, І. В. Кравець., Г. Я. Жирська. — Тернопіль : Астон, 2023. — 256 с.
2. Пізнаємо природу: підр. інтегр. курсу для 6-го кл. заг. серед. освіти/ Д. Д. Біда. — Київ: Видавничий дім "Освіта", 2023. - 256 с. : іл..
3. Картинки: www.canva.com