Космічні зонди доставляються до орбіти планети. Звідти корабель робить знімки її поверхні та збирає дані. Потім орбітальні апарати розташовують на орбіті планети і вони стають їх супутниками. Із цих супутників на поверхню планети спускають апарати, що доставляють дослідницькі модулі на поверхню для місцевого дослідження.

На 2023 рік на Марсі знаходяться 2 поверхневі апарати (ровери) та 6 орбітальних.
Космічні апарати (зонди) також відправляють і для дослідження Сонця. Зонд «Паркер» вперше пролетів через верхні шари атмосфери зорі.
Навколо Землі також багато штучних спостережних, дослідних та інших об'єктів. Їх відправляють на орбіту за допомогою ракет. На орбіті робоча частина відокремлюється від ракети і займає свою траєкторію руху, а залишки ракети згоряють в атмосфері над незаселеними регіонами Землі (наприклад, океанами).
На орбіті Землі сьогодні понад 10 000 різних об'єктів. Більшість з яких — космічне сміття (залишки ракетоносіїв, уламки ракет тощо).
Перша людина на Місяці у 1969 році американський космонавт Ніл Армстронг.
Він сказав, — «Це один малий крок для людини, але великий стрибок для людства».

На сьогодні в космосі доволі багато людей на орбінальний станціях та різних місіях.
Орбінальна станція — це космічний апарат, що розміщується на орбіті Землі, на якому можуть перебувати люди впродовж тривалого часу та проводити різноманітні дослідження.
У 1998 році почала роботу МКС — Міжнародна космічна станція.

Учені досліджують не лише Сонячну систему, але і за її межами. Для далеких польотів потрібно багато палива та часу, але якщо розрахувати правильне положення Юпітера та Сатурна, то можна скористатися їх силами тяжіння — вони додадуть прискорення і з'єкономлять час, і пальне.
У 1977 році американський космічний зонд «Вояжер-1» стартував у місію за межі Сонячної системи і перетнув її у 2012 році. Сьогодні «Вояжер-1» перебуває на відстанні 20,5 мрлд км від Землі, або 160 астрономічних одиниць (а.о.) від Сонця.
Астрономічна одиниця — це величина, що показує середню відстань від Землі до Сонця і становить приблизно 150 млн км.
За сучасними дослідженнями досягнути краю Сонячної системи можна і на сонячних вітрилах, орієнтовно за 10 років.
У 2015 році був успішно розроблений та використаний «Фалкон 9» — багаторазовий ракетоносій, що може доставляти об'єкти на орбіту та повертатися назад на Землю.
У 2022 році NASA вперше змогли змінити траєкторію астероїда за допомогою космічного корабля.
Джерела:
1. Пізнаємо природу : підручник інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної середньої освіти / Л. Я. Мідак, Н. В. Кокар, В. І. Кравець, Н. В. Фоменко, І. В. Кравець., Г. Я. Жирська. — Тернопіль : Астон, 2023. — 256 с.
2. Пізнаємо природу: підр. інтегр. курсу для 6-го кл. заг. серед. освіти/ Д. Д. Біда. — Київ: Видавничий дім "Освіта", 2023. - 256 с. : іл..
3. Картинки: www.canva.com