

Меркурій найближча планета до зорі і недолеко від Землі, але спостерігати за цією планетою важко, оскільки вона губиться на фоні Сонця. На цій планеті немає пір року.

Найковці припускають, що поверхня Венери складається з мінералу базальту. Про цю планету знали ще у Вавилоні (бл. 1600 р.до н.е.), вивчав її і Галілео Галілей. У 1962 році до Венери вперше відправили місію «Марінер-2». На сьогодні здійснено понад 40 космічних місій до планети.

На Марсі розташована найвища гора в Сонячній системі — Олімп (27 км).

Земля — єдина заселена планета в Сонячній системі.

На Юпітері є Велика Червона Пляма — це гігантський вихор в його атмосфері.

Навколо Сатурна тисячі кілець, що утворені крижаними уламками.

Уран перша планета відкрита за допомогою телескопа. Це найхолодніша планета Сонячної системи.

Нептун єдина планета Сонячної системи, яку не видно неозброєним оком. Спостереження і дослідження фіксують на Нептуні вітри набагато потужні, ніж на інших планетах системи.

Сонце, в порівнянні з іншими — невелика зоря. Через 5 млрд років Сонце почне перетворюватися на Червоного гіганта, а потім різко стинеться і перетвориться на Білого карлика, що матиме в рази менший розмір, але більшу яскравість.

На небі неозброєнним оком можна помітити частину планет Сонячної системи: Меркурій, Венеру, Юпітер, Сатурн та Венеру. Венеру добре видно на сході Сонця вранці, або ввечері після заходу Сонця.
Джерела:
1. Пізнаємо природу : підручник інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної середньої освіти / Л. Я. Мідак, Н. В. Кокар, В. І. Кравець, Н. В. Фоменко, І. В. Кравець., Г. Я. Жирська. — Тернопіль : Астон, 2023. — 256 с.
2. Пізнаємо природу: підр. інтегр. курсу для 6-го кл. заг. серед. освіти/ Д. Д. Біда. — Київ: Видавничий дім "Освіта", 2023. - 256 с. : іл..
3. Картинки: www.canva.com