Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Про синтаксичні синоніми та порядок слів у реченні Формування знань, умінь і навичок із теми «Вимоги до вживання синтаксичних одиниць у різних стилях».
2. Стилістична роль синтаксичних одиниць Формування знань, умінь і навичок із теми «Вимоги до вживання синтаксичних одиниць у різних стилях».
3. Стилістичні особливості синтаксичних одиниць (продовження) Формування знань, умінь і навичок із теми «Вимоги до вживання синтаксичних одиниць у різних стилях».

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Означено-особове речення 3 вид - аналіз середнє 1Б. Закріплення вивченого про стилістичні особливості означено-особових речень.
2. Неозначено-особове речення 3 вид - аналіз середнє 1Б. Закріплення вивченого про стилістичні особливості неозначено-особових речень.
3. Узагальнено-особове речення 3 вид - аналіз середнє 1Б. Закріплення вивченого про стилістичні особливості узагальнено-особових речень.
4. Неповне речення 3 вид - аналіз середнє 1Б. Уміння визначати неповне речення як стилістичний засіб.
5. Інверсія 3 вид - аналіз середнє 1Б. Уміння визначати інверсію як стилістичний засіб.
6. Однорідні члени речення (публіцистичний стиль) 3 вид - аналіз середнє 1Б. Удосконалення вивченого про стилістичні особливості однорідних членів речення.
7. Однорідні члени речення (художній стиль) 3 вид - аналіз середнє 1Б. Удосконалення вивченого про стилістичні особливості однорідних членів речення.
8. Вставні слова (публіцистичний стиль) 3 вид - аналіз середнє 1Б. Уміння визначати вставні слова в текстах публіцистичного стилю.
9. Зайвий рядок 3 вид - аналіз середнє 1Б. Уміння визначати стилістичну роль прямої мови.
10. Речення з відокремленням 3 вид - аналіз важке 1Б. Уміння визначати речення з відокремленням, характерне для наукового стилю.
11. Вибери словосполучення 3 вид - аналіз середнє 1Б. Уміння визначати словосполучення в науковому стилі.
12. Неправильна заміна 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Уміння визначати правильність заміни прямої мови непрямою.
13. Синтаксичні синоніми 3 вид - аналіз середнє 1Б. Уміння визначати синтаксичні синоніми.
14. Постав розділовий знак 3 вид - аналіз середнє 1Б. Повторення вивченого про розділові знаки в безсполучниковому складному реченні. Уміння утворювати синонімічні речення.
15. Утвори пару 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Уміння утворювати синтаксичні синоніми - прості речення, ускладнені зворотами, й складнопідрядні речення.
16. Синоніми-речення 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Уміння визначати синтаксичні синоніми.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Стилістична роль називного речення Інший середнє 1Б. Закріплення вивченого про стилістичну функцію синтаксичних одиниць.
2. Звертання Інший середнє 1Б. Уміння визначати стилістичну роль звертань.
3. Безособове речення Інший середнє 1Б. Закріплення вивченого про стилістичні особливості безособових речень.
4. Однорідні члени речення (офіційно-діловий стиль) Інший середнє 1Б. Удосконалення вивченого про стилістичні особливості однорідних членів речення.
5. Однорідні члени речення (науковий стиль) Інший середнє 1Б. Удосконалення вивченого про стилістичні особливості однорідних членів речення.
6. Визнач стиль тексту Інший середнє 1Б. Уміння визначати стиль тексту.
7. Складнопідрядне речення (офіційно-діловий стиль) Інший важке 1Б. Уміння визначати складнопідрядне речення, що належить до офіційно-ділового стилю.
8. Склади речення Інший важке 3Б. Застосування набутих знань, умінь і навичок при самостійному складанні речень.
9. Склади твір Інший важке 10Б. Розвиток мовлення. Уміння використовувати стилістичні особливості синтаксису в тексті.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренувальні вправи з теми «Вимоги до вживання синтаксичних одиниць у різних стилях» 00:10:00 середнє 5Б. Завдання для удосконалення вивченого з теми «Вимоги до вживання синтаксичних одиниць у різних стилях».

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота № 1 з теми «Вимоги до вживання синтаксичних одиниць у різних стилях» 00:15:00 середнє 5Б. Завдання для систематизації вивченого з теми «Вимоги до вживання синтаксичних одиниць у різних стилях».
2. Домашня робота № 2 з теми «Вимоги до вживання синтаксичних одиниць у різних стилях» 00:15:00 середнє 5Б. Завдання для систематизації вивченого з теми «Вимоги до вживання синтаксичних одиниць у різних стилях».
3. Перевірна робота з теми «Вимоги до вживання синтаксичних одиниць у різних стилях» 00:20:00 середнє 12Б. Завдання для перевірки знань, умінь і навичок із теми «Вимоги до вживання синтаксичних одиниць у різних стилях».