Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Правопис дієприкметників Теоретичні відомості про написання НЕ з дієприкметниками, букву І у деяких відмінкових закінченнях дієприкметників та написання -Н- у пасивних дієприкметниках.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Утвори прикметник дієприкметникового походження 1 вид - рецептивний легке 3Б. Завдання на формування навичок утворення та написання прикметників дієприкметникового походження.
2. Утвори дієприкметник 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Вправа на формування навичок написання Н у суфіксах пасивних дієприкметників.
3. Вправа-трансформер 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Удосконалення написання дієприкметників з НЕ разом чи окремо за умови наявності чи відсутності пояснювального слова.
4. Орфографічний практикум 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. У запропонованих реченнях зняти риску і записати дієприкметник з НЕ разом чи окремо.
5. Встав Н/НН 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Вправа на формування орфографічних навичок.
6. Обери правильну відповідь 3 вид - аналіз середнє 1Б. Завдання на удосконалення умінь серед запропонованих варіантів написання НЕ з дієприкметниками обирати правильні відповідно до умови.
7. Практичне завдання 3 вид - аналіз середнє 2Б. Завдання на удосконалення навичок правильного вживання відмінкових закінчень дієприкметників.
8. Розподільне письмо 3 вид - аналіз середнє 3Б. Завдання на розрізнення написання Н у дієприкметниках та НН у прикметниках дієприкметникового походження.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Практична робота Інший середнє 2Б. Завдання на формування навичок написання Н та НН у прикметниках і дієприкметниках.
2. Обери правильний варіант Інший середнє 1Б. Завдання передбачає аналіз варіантів написання НЕ з дієприкметниками і вибір одного варіанта відповідно до умови.
3. Вправа-трансформер Інший середнє 2Б. Завдання на застосування правил написання НЕ з дієприкметниками разом та окремо.
4. Розподільне письмо Інший середнє 3Б. Завдання на розрізнення написання Н у дієприкметниках та НН у прикметниках дієприкметникового походження.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Правопис дієприкметників» 00:10:00 середнє 6Б. Вправи на удосконалення умінь та навичок щодо правопису дієприкметників з НЕ та написання -Н- у дієприкметниках та -НН- у прикметниках дієприкметникового походження.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Правопис дієприкметників» 00:15:00 середнє 8Б. Вправи на формування орфографічних навичок, пов'язаних із правописом дієприкметників.
2. Перевірочна робота з теми «Правопис дієприкметників» 00:20:00 середнє 11Б. Завдання на перевірку сформованості знань, умінь та навичок учнів про правопис дієприкметників.