Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Обставина як другорядний член речення Формування знань, умінь і навичок із теми «Обставина».

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Доповни речення 2 вид - інтерпретація легке 2Б. Уміння добирати слова, що відповідають змісту речення. Закріплення вивченого про обставини.
2. Обставина часу 3 вид - аналіз легке 1Б. Уміння визначати вид обставини за значенням. Удосконалення вивченого про обставини як другорядний член речення.
3. Обставина місця 3 вид - аналіз легке 1Б. Уміння визначати вид обставини за значенням. Удосконалення вивченого про обставини як другорядний член речення.
4. Обставина умови 3 вид - аналіз легке 1Б. Уміння визначати вид обставини за значенням. Удосконалення вивченого про обставини як другорядний член речення.
5. Обставина способу дії 3 вид - аналіз легке 1Б. Уміння визначати вид обставин за значенням.
6. Обставина міри й ступеня 3 вид - аналіз легке 1Б. Уміння визначати вид обставин за значенням.
7. Обставина-інфінітив 3 вид - аналіз середнє 1Б. Уміння визначати спосіб вираження обставини, удосконалення вивченого про обставину як другорядний член речення.
8. Обставини, виражені інфінітивами 3 вид - аналіз середнє 2Б. Завдання спрямоване на удосконалення знань учнів про способи вираження обставин.
9. Дієприслівник як обставина 3 вид - аналіз середнє 1Б. Удосконалення вивченого про обставину та способи її вираження. Повторення вивченого про одиничний дієприслівник.
10. Обставина-прислівник 3 вид - аналіз середнє 1Б. Уміння визначати спосіб вираження обставини, удосконалення вивченого про обставину як другорядний член речення.
11. Обери відповідь 3 вид - аналіз середнє 1Б. Удосконалення вивченого про обставину та способи її вираження. Повторення вивченого про дієприслівниковий зворот.
12. Дві колонки 3 вид - аналіз середнє 4Б. Уміння визначати вид обставини за значенням.
13. Відповідність 3 вид - аналіз важке 4Б. Закріплення вивченого про види обставин за значенням.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Обставина причини Інший легке 1Б. Уміння визначати вид обставини за значенням. Удосконалення вивченого про обставини як другорядний член речення.
2. Обставина допусту Інший легке 1Б. Уміння визначати вид обставин за значенням.
3. Обставина мети Інший легке 1Б. Уміння визначати вид обставин за значенням.
4. Іменник як обставина Інший середнє 1Б. Удосконалення вивченого про обставину та способи її вираження.
5. Обставина-фразеологізм Інший середнє 1Б. Уміння визначати спосіб вираження обставини, удосконалення вивченого про обставину як другорядний член речення.
6. Де обставина? Інший середнє 2Б. Уміння визначати синтаксичну роль інфінітива.
7. Три групи Інший середнє 6Б. Удосконалення вивченого про обставини та їх види.
8. Склади речення Інший важке 4Б. Уміння складати речення, використовуючи запропоновані слова як обставини.
9. Склади твір Інший важке 7Б. Уміння складати текст, використовуючи обставини. Розвиток мовлення, логічного мислення, уяви.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренувальні вправи з теми «Обставина» 00:10:00 середнє 4Б. Завдання для систематизації знань, умінь і навичок із теми «Обставина».

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Обставина» 00:15:00 середнє 7Б. Завдання для удосконалення знань, умінь і навичок із теми «Обставина».
2. Перевірна робота з теми «Обставина» 00:20:00 середнє 7Б. Завдання для перевірки знань, умінь і навичок із теми «Обставина».