Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Леся Воронина. «Таємне товариство боягузів, або Засіб від переляку № 9» про карколомні пригоди; про те, як подолати свої страхи; про особливості пригодницької повісті; про зміст твору Лесі Ворониної «Таємне товариство боягузів, або Засіб від переляку № 9»
2. Леся Воронина. «Таємне товариство боягузів, або Засіб від переляку № 9». Характери персонажів про те, що таке небояки; про зміни в Климові Джурі; про те, як охарактеризувати головного героя твору.
3. Володимир Арєнєв. «Сапієнси» про зміст повісті Володимира Арєнєва «Сапієнси»; про те, як аналізувати твір; про ознаки науково-фантастичної повісті.
4. Володимир Арєнєв. «Сапієнси». Зображення буднів Школи зореплавства про зміст повісті Володимира Арєнєва «Сапієнси»; про те, як визначати сюжетні елементи повісті; про те, що таке людяність і чи потрібна вона
5. Іван Андрусяк. «8 днів із життя Бурундука» про чарівне яйце; про спосіб здобути все й одразу; про особливості гумористичного твору; про зміст повісті Івана Андрусяка «8 днів із життя Бурундука»; про засоби творення комічного (просторічні слова, фразеологізми, яскраві порівняння); про те, що надає мовленню персонажів жвавості й емоційності;
6. Іван Андрусяк. «8 днів із життя Бурундука». Як дорослішати щасливо про дорослішання; про особливості психологічної повісті як епічного жанру; про конфлікт твору; про проблематику твору Івана Андрусяка «8 днів із життя Бурундука»; про характеристику головних і другорядних персонажів твору; про внутрішні монологи персонажів та їхню роль.
7. Володимир Рутківський. «Джури козака Швайки» про особливості пригодницької повісті як епічного жанру; про сюжет твору Володимира Рутківського «Джури козака Швайки»; про історичну основу подій книги; про тему, ідею та проблематику повісті Володимира Рутківського «Джури козака Швайки».
8. Володимир Рутківський. «Джури козака Швайки». Образи козаків про сюжет твору Володимира Рутківського «Джури козака Швайки»; про образи козаків у повісті та їхні цікаві прізвиська; про цитатну характеристику персонажів твору; про характерників; про емблему Сил спеціальних операцій ЗСУ.
9. Всеволод Нестайко. «Дивовижні події в шостому "Б"» про зміст повісті Всеволода Нестайка «Дивовижні події в шостому ""Б""»; про тему, ідею, проблематику твору; про героїв повісті.
10. Всеволод Нестайко. Пригодницька повість «Тореадори з Васюківки» про особливості пригодницької повісті як епічного жанру; про сюжет твору Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки»; про композицію трилогії; про відзначення твору на міжнародному рівні; про комічне та засоби творення комічного; про тему та ідею повісті Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки».
11. Всеволод Нестайко. Характеристика героїв повісті «Тореадори з Васюківки» про сюжет твору Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки»; про характеристику головних героїв трилогії – Яву Реня та Павлушу Завгороднього; про проблематику повісті.
12. Ярослав Стельмах. «Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера» про пошукову експедицію; про особливості пригодницького твору; про сюжет повісті Ярослава Стельмаха «Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера»; про засоби творення комічного (терміни, усталені мовні звороти, фразеологізми, емоційно забарвлені порівняння);
13. Ярослав Стельмах. «Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера». Головні герої повісті про пранк; про пошукову експедицію Сергія і Митька; про те, як охарактеризувати головних героїв твору.
14. Олесь Ільченко. «Таємниця старої обсерваторії» про паралельні світи; про сюжет фантастичної пригодницької повісті Олеся Ільченка «Таємниця старої обсерваторії»; про тему й ідею твору Олеся Ільченка «Таємниця старої обсерваторії».
15. Олесь Ільченко. Проблематика повісті «Таємниця старої обсерваторії» про те, що таке проблематика твору; про проблеми, порушені в повісті Олеся Ільченка «Таємниця старої обсерваторії».
16. Зірка Мензатюк. «Ангел Золоте Волосся» про зміст повісті Зірки Мензатюк «Ангел Золоте Волосся»; про те, як аналізувати твір; про те, як характеризувати поведінку та вчинки героїв / героїнь повісті; про те, як розставляти пріоритети в житті.
17. Микола Вінграновський. «Сіроманець» про зміст повісті Миколи Вінграновського «Сіроманець»; про актуальність твору; про те, як аналізувати текст повісті.
18. Микола Вінграновський. «Сіроманець». Довіра і співчутливість, дружба та взаєморозуміння про те, як охарактеризувати персонажів; про ознаки справжньої дружби; про те, як створити буктрейлер.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тестові завдання "Леся Воронина. «Таємне товариство боягузів, або Засіб від переляку № 9» " 01:00:00 середнє 27,5Б. Тестові завдання.
2. Тестові завдання "Володимир Арєнєв. «Сапієнси». Зображення буднів Школи зореплавства " 01:00:00 середнє 27Б. Тестові завдання.
3. Тестові завдання "Іван Андрусяк. «8 днів із життя Бурундука». Як дорослішати щасливо" 01:00:00 середнє 28Б. Тестові завдання.
4. Тестові завдання "Володимир Рутківський. «Джури козака Швайки». Образи козаків" 01:00:00 середнє 28Б. Тестові завдання.
5. Тестові завдання "Всеволод Нестайко. «Дивовижні події в шостому "Б"»" 01:00:00 середнє 25Б. Тестові завдання.
6. Тестові завдання "Всеволод Нестайко. «Тореадори з Васюківки»" 01:00:00 середнє 27,5Б. Тестові завдання.
7. Тестові завдання "Ярослав Стельмах. «Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера»" 01:00:00 середнє 31,5Б. Тестові завдання.
8. Тестові завдання "Олесь Ільченко. Проблематика повісті «Таємниця старої обсерваторії»" 01:00:00 середнє 27Б. Тестові завдання.
9. Тестові завдання "Зірка Мензатюк. «Ангел Золоте Волосся»" 01:00:00 середнє 29Б. Тестові завдання.
10. Тестові завдання "Микола Вінграновський. «Сіроманець». Довіра і співчутливість" 01:00:00 середнє 25Б. Тестові завдання.