Атмосфера обгортає всю нашу планету!
 
ozon-4617739_1280.png
Атмосфера — це повітряна оболонка Землі.

Вона містить кисень, необхідний для життя всіх живих організмів. Атмосфера захищає Землю від перегрівання і переохолодження, захищає нашу планету від шкідливого випромінювання Сонця, метеорів.

 

Атмосфера регулює температуру на планеті в різні пори року, не дає їй сильно нагрітися вдень і сильно охолодитися вночі. Тільки завдяки атмосфері можливий колообіг води в природі, випадіння опадів і утворення хмар. На планетах, де немає атмосфери, панує цілковита тиша. Завдяки атмосфері можливе поширення звуків. Завдяки атмосфері можуть літати птахи і літаки.

 

Тепле повітря легше за холодне, тому піднімається вгору. Його місце займає холодне, важче, повітря. Так утворюється вітер і формується погода.

Атмосферні опади — вода в рідкому чи твердому стані, що випадає з хмар чи безпосередньо з повітря на земну поверхню у вигляді дощу, снігу, роси чи граду.

Погода — це стан атмосфери: температура повітря, опади, вітер, хмарність, вологість.

 

Усе це досліджують фахівці — метеорологи.

 

Тих із них, хто складає прогноз погоди, називають синоптиками.

Для позначення погоди використовують умовні позначки.

 

услзнак.png

 

Прогноз погоди завжди повідомляє про температуру повітря. Її вимірюють термометром. Він обов'язково має шкалу з поділками і цифри, які позначають градуси Цельсія (°С). Якщо надворі мороз — температура нижча за нуль, якщо тепло — вища за нуль. Знання погоди допомагає людині у житті: тепло вдягнутися, взяти парасольку, спланувати вихідні, полити врожай тощо.

 

Люди здавна спостерігали за вітром, а свої спостереження зберігали у вигляді прислів'я та приказки: «Вітер віє, хоч не знає, що погоду він міняє», «Вітер не дме, то й очерет не шумить», «Вітер добрий при стозі, а злий при морозі» тощо. Ці спостеререження та научні дослідження дали змогу визначити клімат місцевості.

Клімат   — це звична погода для певної місцевості. Наприклад, улітку в Україні завжди тепло, а взимку — холодно.
Джерела:

Я досліджую світ : підручник для 3 кл. закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах). Ч. 2 / Т. В. Воронцова, В. С. Пономаренко, І. В. Гарбузюк, О. Л. Хомич, Н. В. Андрук, К. С. Василенко. — Київ : Видавництво «Алатон», 2020. — 152 с.

Я досліджую світ : підруч. для 3 кл. закл. загал, серед, освіти (у 2-х част.). Ч. 2 І О. В. Волощенко, О. П. Козак, Г. С. Остапенко. - Київ : Світич, 2020. - 144 с.: іл.

Я досліджую світ : підруч. для 3 кл. закл. загал, серед, освіти (у 2-х частинах) : Ч. 2 І 0. Л. Іщенко, 0. М. Ващенко, Л. В. Романенко, К. А. Романенко, Л. 3. Козак, 0. М. Кліщ. - Київ : Літера ЛТД, 2020. - 112 с