Хвойні та квіткові рослини дуже різноманітні!
 
evergreen-2025158_1280.png
Хвойні рослини

Хвойні рослини — це вічнозелені дерева і кущі.

 

Біля будинків, у парках і лісах росте багато хвойних рослин. Кожна з них — особлива. Це — сосна, ялина, кипарис, смерека, модрина, тис, ялівець. Хвойні рослини мають усі органи, крім квіток і плодів. Їхнє насіння утворюється в шишках.

Шишка — видозмінений пагін, що розвивається на кінцях гілок хвойних рослин у вигляді маленького утворення, укритого лусочками.

Хвойні дерева замість листків мають зелені голки — хвоїнки. У зимовий період вони не опадають, а на місці одних голок виростають інші. Таке явище відбувається протягом року, тому ці рослини називають вічнозеленими.

 

house-2810412_1280.png

Квіткові рослини

Квіткові рослини — це:

  • дерева (береза, клен, тополя, дуб, верба, каштан, яблуня, вишня тощо);
  • кущі (гортензія, дерен, жасмин, барбарис, бузок, терен, малина, смородина, аґрус, голубика тощо);
  • трав’янисті рослини (гвоздика, ромашка, фіалка, лаванда, м'ята, полин, просо, кульбаба, тюльпан, лілія тощо).

Вони мають усі органи: корінь, стебло, листки, квітки, плоди з насінням. Квіткові рослини виростають із насіння, що дозріває в плоді, який утворюється з квітки. Рослини вбирають через листя вуглекислий газ, а виділяють кисень. Листя трав’янистих рослин, дерев і кущів поглинають пил, отже, очищують повітря.

Джерела:
Я досліджую світ : підруч. для 3 кл. закл. загальн. середн. освіти (у 2-х частинах) : Частина 1 / Ірина Андрусенко. — Київ : Грамота, 2020. — 128 с. : іл.