Моя родина — це Україна!
 
карта.png
 
Україна — європейська держава.
 
Карта розкаже тобі про те, де розташована наша держава, з якими країнами має спільні кордони, яку територію займає, на які корисні копалини вона багата, скільки в країні проживає людей, які в ній найбільші міста тощо. Ти можеш знайти на мапі озера, річки, моря, океани, гори, області, міста та села тощо.
Карта (мапа) — зменшене зображення земної поверхні на площині, відображене за допомогою умовних позначень.
Україна межує із сімома країнами. Нашими сусідами на заході є Польща, Словаччина й Угорщина, на південному заході — Молдова та Румунія, на півночі — Білорусь. На сході й південному сході Україна межує з Російською Федерацією (Росія). Крім сухопутного державного кордону, Україна має ще й морські кордони в Чорному й Азовському морях.
Кордон — межа, що розділяє території держав.
У світі існує близько 200 держав. Кожна з них має свою територію, кордони, столицю та державні символи. Є дуже маленькі країни, такі як Сан-Марино, Ватикан. А є країни-гіганти, їхні території величезні. Це Канада, Сполучені Штати Америки, Росія, Китай.
Україна — найбільша з європейських країн, територія якої повністю вміщується в Європі.
Здавна так складалося, що на території України проживали представники різних народів. Нині в нашій державі мешкає майже 130 різних націй та народностей. І це не є перешкодою для порозуміння між людьми. Якої б національності ми не були, ми — українці!
Джерела:
Я досліджую світ : підруч. для 3 кл. закл. загальн. середн. освіти (у 2-х частинах) : Частина 1 / Ірина Андрусенко. — Київ : Грамота, 2020. — 128 с. : іл.
Я досліджую світ : підруч. для 3 кл. закл. загал. серед. освіти (у 2-х ч.) : Ч. 1 / Н. М. Бібік, Г. П. Бондарчук. — Харків : Вид-во «Ранок», 2020. — 136с. : іл.