Україна — наша Батьківщина. Це велика й гарна країна.
 
Ресурс 4.png Ресурс 3.png

У ній багато населених пунктів — міст, селищ і сіл. В одному з них живеш ти і твоя родина. Це твій рідний край — мала батьківщина
 
Багато про рідний край, його природу, історію, культуру можна довідатися в музеях: краєзнавчому, історичному, художньому тощо.

Відвідуючи їх, ти неодмінно дізнаєшся про відомих особистостей, довкілля, історичну й культурну спадщину свого народу.
 
Ресурс 2.png
 
Кожен народ на Землі має свої неповторні риси і вирізняється з-поміж інших передусім культурою.

Усе, що за багато поколінь створив народ, — звичаї та обряди, пісні й казки, картини художників і вироби народних майстрів, твори композиторів і письменників, архітектурні споруди та парки — є культурною спадщиною. Україна має дуже давню культуру, якій понад тисячу років. Свої витоки вона бере ще з Київської Русі — часів князювання Володимира Великого та Ярослава Мудрого.
 
Ресурс 1.png

У кожному місті, містечку чи селищі України є щось цікаве: пам’ятник людині, яка уславила свій край; місце визначної події; архітектурна, природна чи історична пам’ятка тощо.
 
Усе це — безцінні народні скарби. Держава та громадяни України мають берегти їх, піклуватися й охороняти.
 
Чимало людей захоплюються дослідженням свого краю, вивчають його, розповідають іншим про свої знахідки. Таких людей називають краєзнавцями.
Джерела:
Я досліджую світ : підруч. для 4 кл. закл. загал. серед. освіти. У 2 ч. Ч. 2 / І. Жаркова, Л. Мечник, Л. Роговська. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2021. — 144 с. : іл.