Північний Льодовитий океан — це найменша частина Світового океану. Він розташований навколо Північного полюса та вкритий кригою.
 
Северный Ледовитый 2.png
 
Північний Льодовитий океан розташований у Східній та Західній півкулях. Він повністю міститься в Північній півкулі. Північний Льодовитий океан омиває береги Північної Америки та Євразії.
 
Це наймілкіший океан. Його середня глибина лише 1200 м, а найбільша — 5 527 м.
 
Північний Льодовитий океан — найхолодніший з усіх океанів, оскільки розташований у холодному поясі. На приполярну територію сонячні промені падають косо та мало нагрівають водну поверхню. Температура води в цьому океані впродовж року становить близько –2°C. Протягом усього року Північний Льодовитий океан укритий кригою.
 
Потужний крижаний покрив завтовшки до 5 м не встигає повністю розтанути впродовж короткого й холодного літа.
 
Лише влітку вздовж узбережжя материків утворюється широка смуга води, вільна від льоду.
Айсберг — плавуча льодова гора, висота якої над поверхнею води може досягати 100 м, а довжина — сотень кілометрів.
 
iceberg-404966_1920.jpg
 
Над водою видно лише десяту частину айсберга, основна його частина перебуває під водою.
Територію Північного Льодовитого океану, околиці прилеглих до нього материків Євразії та Північної Америки, прилеглі частини Атлантичного й Тихого океанів називають Арктикою.
 
Рослинний і тваринний світ Північного Льодовитого океану бідний через суворі погодні умови.
 
Тут поширені водорості, які здатні жити не тільки в холодній воді, а й на кризі.
 
У Північному Льодовитому океані живуть такі промислові риби: оселедець, тріска, морський окунь, палтус, лосось, навага. Рибою живляться звірі та птахи, які живуть у воді та на узбережжі.
 
На крутих скелястих берегах Арктики влітку гніздяться птахи. Мартини, гаги, кайри, топірці, чистики, білі гуси утворюють масові гніздування  — так звані «пташині базари». Тут гомін не припиняється ні на хвилину.
 
shutterstock_304830806.jpg
 
Біля узбережжя Північного Льодовитого океану під впливом вітру й течій вільно плавають великі крижини завтовшки до 3 м. Білі ведмеді використовують їх як засіб пересування.
 
shutterstock_193652336.jpg
Джерела:
Я досліджую світ : підруч. для 4 кл. закл. загал. серед. освіти. У 2 ч. Ч. 1 / І. Жаркова, Л. Мечник, Л. Роговська. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2021. — 144 с. : іл.