Давай пригадаємо, на які групи поділяються планети Сонячної системи.
Перша групаце земна група, до якої входять Меркурій, Венера, Земля, Марс.
Друга групаце планети-гіганти, до них відносяться: Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун.
Зупинимось на другій групі, і розглянемо ближче всі планети-гіганти. Чому ж їх назвали гігантами? Давай з'ясуємо!
Почнемо з найбільшої планети Сонячної системи.
 
Це п'ята планета від СонцяЮпітер. Її розміри приблизно в \(11\) разів більші за нашу планету. Названий Юпітер в честь верховного божества, володаря небес, світу і гроз, царя богів. Через велику віддаленість від Сонця температура на поверхні сягає -\(130°С\). Учені вважають, що поверхня на Юпітері газоподібна, а в центрі є ядро. Довкола планети спостерігаються хмари, утворюючи темні та ясні смуги. У Юпітера \(66\) супутників.
 
Юпітер.jpg
 
Шоста та друга за розмірами планета Сонячної системи — \(Сатурн\). Назвали її на честь давньоримського бога родючості й землеробства. Сатурн майже в \(10\) разів більший за Землю. Цю планету важко сплутати з іншими. Навколо неї обертається безліч кілець з уламків гірських порід, льоду і пилу. Ширина кілець величезна, десятки тисяч кілометрів, а товщина — не більше кілометра. Температура на планеті близько \(-\)\(170°С\). У Сатурна \(62\)  супутника.
 
Сатурн.jpg
 
Урансьома планета Сонячної системи. Ця планета вперше виявлена за допомогою телескопа. Названа на честь давньогрецького бога, який символізував небо. Уран має деяку особливість, його ще називають крижаним гігантом. Це тому, що на планеті є велика кількість льоду. Вся поверхня вкрита, в основному, льодом і скелями. Уран — найхолодніша планета, температура сягає майже \(-224°С\). А ще, він вирізняється серед інших планет тим, що він обертається ніби лежачи на боці. \(27\) супутників має Уран.
 
Уран.jpg
 
Другий «крижаний гігант», та восьма планета від Сонця цеНептун. Найвіддаленіша планета від центра Сонячної системи. Названа на честь бога моря. Нептун також має кільця — два широких і два вузьких. Середня температура на планеті становить \(-210°С\). Його маса в \(17\) разів перевищує масу Землі. Нептун має \(14\) супутників. 
 
Нептун.jpg
Джерела:
https://maximum.fm/sonyachna-sistema-spisok-roztashuvannya-harakteristiki-i-foto-planet_n167261
https://osvita.ua/vnz/reports/astronom/22670/