Південна Америка розташована здебільшого в жаркому поясі. Тому тут існують такі природні зони: екваторіальні вологі ліси, савани та пустелі.

По обидві сторони від екватора простяглися вічнозелені та багатоярусні екваторіальні вологі ліси. Ліси Південної Америки більш вологі, ніж в Африці, тому в них різноманітніший рослинний і тваринний світ.
 
У верхньому ярусі лісу ростуть дерева з розлогими кронами заввишки до \(80\) м, під ними — пальми, фікуси, банани, ананаси, папайя (або динне дерево), какао (або шоколадне дерево), ліани, орхідеї.
 
Ресурс 5221.png
 
Тварини заселяють усі яруси тропічного лісу. Тут панує царство павуків і комах. На деревах живе багато різноманітних мавп і птахів.
 
Ресурс 1221.png

Тільки в тропічних лісах Південної Америки живе найдовша змія — анаконда, а також її головний ворог — ягуар.
 
Ресурс 1.png
 
Тут можна зустріти крихітних птахів колібрі та великих хижих гарпій.
 
Ресурс 12213.png
 
На північ та південь від тропічних лісів лежать савани, вкриті травами, деревами та чагарниками. На півночі вони дуже нагадують африканські савани, але тут замість баобабів ростуть пальми.

У більш посушливих саванах, які розташовані на південь від екватора, переважають чагарники та деревоподібні кактуси. Кактуси в стеблах накопичують запас води. Тут трапляється дуже тверде дерево кебрачо, яке тоне у воді.

У південноамериканських саванах, на відміну від африканських, тваринний світ дещо бідніший. Тут не зустрінеш великих табунів травоїдних тварин.
 
Ресурс 12213j.png
 
Пустелі в Південній Америці розташовані на півдні материка.

Рослинний покрив у пустелі дуже розріджений і бідний. Тут ростуть чагарники та кактуси.
 
Тварини південноамериканських пустель здебільшого дрібні. Це ящірки, змії та гризуни.
 
Ресурс 522.png
Джерела:
Я досліджую світ : підруч. для 4 кл. закл. загал. серед. освіти. У 2 ч. Ч. 2 / І. Жаркова, Л. Мечник, Л. Роговська. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2021. — 144 с. : іл.