Водойми
Природні Штучні
Річки Болота Моря Джерела Озера Канали Водосховища Ставки
 
Джерела, річки, озера, болота, ставки й водосховища — це водойми суші. Якщо вони виникли в природі, їх називають природними, якщо створені людиною — штучними.
Джерело — це місце, де на поверхню землі витікає підземна вода.
 
shutterstock_135322916.jpg
Як утворюється джерело? У землю просочується частина дощової і талої води. Вона легко проходить крізь ґрунт і пісок, але затримується глиною. Там вода збирається в підземні озера. У місцях, де глина підходить до поверхні землі, вода витікає на поверхню.
 
Джерела утворюються на дні ярів, балок, на схилах горбів, крутих берегів річок. Джерельна вода холодна й чиста. Адже вона проходить через шар піску й очищається від домішок.
 
У деяких місцях підземні води знаходяться дуже близько до поверхні Землі, в інших — глибше. 

Оскільки підземні води знаходяться близько до поверхні Землі,  їх легко добути і використовувати як для пиття, так і для господарських цілей. З давніх-давен люди використовували колодязі для отримання води. Зараз бурять глибокі свердловини — артезіанські свердловини, у які вода надходить із більш глибоких і чистих шарів підземних вод.
 
Ресурс 2.png
Джерела:
Я досліджую світ : підруч. для 4 кл. закл. загал. серед. освіти (у 2-х ч.) : Ч. 2 / Н. М. Бібік, Г. П. Бондарчук. — Харків : Вид-во «Ранок», 2021. — 136 с. : іл.