Як багато ви знаєте про планету на якій ми живемо? Здавалося б, ми вже знаємо все, адже людство сотні і тисячі років досліджує і розгадує таємниці нашої планети Земля.
Ми вже знаємо, що Земля — це третя планета від Сонця, і єдина планета Сонячної системи на якій є життя. Вона належить до планет земної групи і є найбільшою серед них.
 
earth-11008_960_720.jpg
 
За дослідженнями сучасних вчених — Земля утворилась приблизно \(4,7\)млрд. років тому, разом із Сонцем та іншими планетами Сонячної системи, з величезної газової хмари або сонячної туманності.
Земля, як і всі планети Сонячної системи обертається навколо Сонця. А також навколо своєї осі. Вісь проходить через центр Землі від Північного до Південного полюса. Період обертання Землі навколо своєї осі називається доба і становить \(24\) години. Вона обертається з заходу на схід, тобто проти годинникової стрілки.
Середня відстань до Сонця складає \(149,5\)млн. км. Земля обертається по своїй орбіті, але вона не зовсім кругла, вона схожа на злегка приплюснутий еліпс.
Ще видатний учений Піфагор, довів що Земля має кулясту форму, тобто вона як куля. Якщо розділити її на дві половинки то вийде дві півкулі. Верхню півкулю ми називаємо Північною. А нижня півкуля — Південна. Лінія яка ділить Землю на \(2\ \)півкулі: Північну і Південну називається — екватор.
Будова Землі
Земля складається з трьох головних шарів:
  1. Ядро — найгарячіша та найщільніша частина Землі. Воно має внутрішню —тверду частину і зовнішню — рідку частину.
  2. Мантія — найбільша за об'ємом оболонка Землі.
  3. Земна кора — зовнішній твердий шар Землі. Земна кора у свою чергу поділяється на материкову та океанічну. Материкова становить приблизно 70 км і утворена осадовим, гранітним та базальтовим шарами. Океанічна — приблизно 5-10км, утворена осадовим та базальтовим шарами.
Ученні говорять, що Земля має кілька оболонок.
Літосфера — кам'яна оболонка. Утворює рельєф земної поверхні. Це суходіл: рівнини, пагорби, гори, впадини заповнені водою.
Гідросфера — океани, моря, озера та річки. Усі припаси води на Землі називають Світовим океаном.
Атмосфера — повітряна оболонка. Забезпечує дихання для всіх живих істот на Землі. Саме в цій оболонці відбуваються процеси, які регулюють погоду на планеті.
Біосфера — це жива оболонка, мешканці Землі, рослини, люди, тварини.
На сьогоднішній день на інших планетах біосферу не виявлено, невідомі планети, на яких існує життя.
Джерела:
https://sites.google.com/site/soniachnasystema1/home/zemla
http://www.geograf.com.ua/the-earth