Біологічними особливостями репродукції людини є різностатевість з високим ступенем статевого диморфізму. Крім різниці у репродуктивній системі та первинних статевих ознаках є відмінності й у вторинних статевих ознаках і поведінці. У людському суспільстві поширеними є соціальні погляди про гендерну рівність чоловічої й жіночої статей.
Гендер — соціально-біологічна характеристика, через яку визначаються поняття «чоловік» і «жінка», психосоціальна, соціокультурна роль чоловіка і жінки як особистостей, на відміну від статі, що позначає біологічні відмінності.
Процес розмноження в людини пов'язаний з внутрішнім заплідненням (зачаттям). Це біологічний механізм злиття сперматозоона з овоцитом, який розпочинається розвиток нового організму в тілі матері. Більш ніж у \(98\) % випадків під час  відбувається запліднення тільки однієї яйцеклітини, що зумовлює розвиток одного плода. У \(1,5\) % випадків розвиваються двійні (близнята). Приблизно в одному з \(7500\) випадків вагітності розвиваються трійні.
 
Здатність до репродукції мають тільки біологічно зрілі індивіди. У людини статеве дозрівання відбувається від \(9\) до \(16\) років у дівчат та від \(11\) до \(18\) років — у хлопців. Здатність до репродукції зберігається у жінок до \(40\) - \(45\) років, у чоловіків — до літнього віку, навіть упродовж усього життя. У юнацькому віці завершується пубертатний період, тобто період статевого дозрівання. Це означає здатність молодих людей до зачаття дитини без шкоди для свого здоров'я, а для дівчини ще й здатність виносити і народити здорову дитину. Статева зрілість — одна з найважливіших засад подружжя. Проте статева зрілість — ще не показник соціальної готовності до шлюбу.
 
Зародок людини розвивається в матці жінки під час вагітності впродовж \(265\) - \(270\) днів. Пологи в людини за нормальних умов відбуваються наприкінці \(40\)-го тижня вагітності (строкові, або своєчасні, пологи). Тривають пологи у першороділей близько \(18\) - \(20\), у тих, що повторно народжують, — \(12\) - \(14\) год. Це біологічні особливості. Соціальним аспектом наприклад є те, що жінкам у сучасному суспільстві надається декретна відпустка. В Україні така відпустка з \(30\)-го тижня вагітності терміном на \(126\) днів і виплатою матеріальної допомоги по вагітності й пологам.
Репродукція людини — біологічна здатність людини відтворювати собі подібних, що відбувається із визначальним впливом соціальних умов.
Джерела:
Біологія і екологія (рівень стандарту): підруч. для 10 кл. закл. заг. серед. освіти / В. І. Соболь. – Кам’янець-Подільський : Абетка, 2018. с. 256 - 257.