З тканин складаються органи тварин.
Кожен орган у системі має характерну будову і виконує свої функції.
Орган — складова частина організму, яка займає певне положення, має певну будову і характеризується притаманними лише їй виконуваними функціями.
Органи, які спільно в організмі виконують певні функції, утворюють систему органів. 
У тварин виділяють такі основні системи органів:

1. Покривна система — відмежовує організм від навколишнього середовища, оберігає від можливих негативних впливів, регулює температуру тіла.
 
2. Опорно-рухова система — забезпечує пересування і розташування організму в просторі. Може захищати внутрішні органи від ушкоджень. Опорно-рухову систему складають скелет і м'язи, які прикріплені до скелета. У тварин, які не мають твердого скелета (наприклад, черви) покриви тіла разом з м'язами формують шкірно-м'язовий мішок.
 
3. Дихальна система — забезпечує газообмін організму, тобто виведення вуглекислого газу і надходження кисню. Будова органів дихання залежить від середовища існування тварини. Так, багато мешканців водойм дихають киснем, розчиненим у воді, за допомогою зябер. У мешканців суходолу органи дихання — легені (наприклад, ссавці) і трахеї (наприклад, комахи).
 
4. Травна система — забезпечує підготовку спожитої їжі для засвоєння її організмом, руйнуючи складні речовини до простіших. До складу травної системи входять: рот, глотка, стравохід, шлунок, кишечник, травні залози.
 
5. Кровоносна система — здійснює рух крові по організму, таким чином насичуючи його клітини киснем і поживними речовинами. До складу кровоносної системи входять серце та кровоносні судини.
 
6. Видільна система — виводить з організму шкідливі продукти обміну речовин, надлишку солей, отруйних сполук. Функцію виділення виконують: видільні трубочки (у червів), мальпігієві судини (у комах і павукоподібних), нирки (у хребетних).
 
7. Нервова система — аналізує інформацію, що надходить від навколишнього середовища і власних внутрішніх органів, забезпечує реакцію на цю інформацію.
 
8. Ендокринна система — виділяє гормони, які разом з нервовою системою координують процеси, що відбуваються в організмі.
 
9. Імунна система — служить для захисту організму від чужорідних впливів та збудників інфекційних захворювань.
 
10. Сенсорна система — система органів чуттів — сприймає інформацію від навколишнього середовища.
 
11. Статева система — забезпечує розмноження організмів.
 
системи органів.png
Приклади системи органів