Кожна людина має оптимальну вагу, яка визначається його ростом, статтю і віком. Проте неправильне харчування може стати причиною зміни ваги людини. Людина худне або поправляється в залежності від того, який процес обміну (пластичний або енергетичний) переважає.
Одним з найбільш поширених симптомів порушення обміну речовин і одночасно захворюванням є ожиріння. Ожиріння ділиться на ступені (за кількістю жирової тканини) і на типи (залежно від причин, що призвели до його розвитку).

 ожиріння.jpg
 
Ожиріння веде до підвищеного ризику виникнення цукрового діабету (захворювання, пов'язаного з порушенням вуглеводного обміну і дисфункцією підшлункової залози), гіпертонічної хвороби та інших захворювань (метаболічний синдром), пов'язаних із наявністю надмірної ваги.
 
органи_страждають.jpg
 
Особливу небезпеку становить собою ожиріння, що зачіпає внутрішні органи. Наприклад, ожиріння печінки (ознаки ожиріння печінки можуть нагадувати симптоми отруєння).
 
ожиріння_печінка.jpg
 
Дистрофія — захворювання, пов'язане з недостатнім надходженням в організм поживних речовин (особливо білка). Коли використані усі запаси органічних речовин, починають руйнуватися власні білки організму.
дистрофія.jpg
 
Анорексія — серйозний психічний розлад (бажання худнути), і яке деякі психіатри вважають проявом однієї з форм шизофренії. Зазвичай ця хвороба спостерігається у молодих людей у ​​віці від \(12\) до \(30\) років. Хвороба частіше уражує дівчаток, ніж хлопчиків. Хворі худнуть настільки, що відбуваються порушення усіх систем органів.
 анорексія.jpg
 
Ще одне захворювання — булімія — характеризується нападами обжерливості, під час яких людина з'їдає у багато разів більше їжі, ніж зазвичай, а потім викликає блювоту, щоб перешкодити набору зайвої ваги. Булімія може привести до серйозних ускладнень: від неврастенії до гострої серцевої недостатності.
 
Порушення обміну речовин в організмі можуть стати причиною відкладення солей і утворення каменів у нирках і сечовивідних шляхах.