Зверни увагу!
Головними причини захворювань серцево-судинної системи є куріння, надмірна вага, малі фізичні навантаження (гіподинамія), зловживання спиртними напоями, надмірні психічні навантаження.
Алкоголь отруює серцевий м'яз і стінки кровоносних судин, погіршуючи їх постачання кров'ю, пошкоджуючи мембрани та інші структури клітин. Поступово м'язові клітини серця перероджуються і замінюються сполучною тканиною, що заважає серцю нормально скорочуватися і виштовхувати кров, розвиваються серцева недостатність, задишка. У результаті порушення роботи серця постачання організму кров'ю погіршується, що призводить до порушення його функцій і розвитку хвороб.
 
У курців після кожної викуреної сигарети спостерігається звуження судин, що триває близько \(30\) хв. Тому людини, яка систематично палить, судини майже безперервно перебувають в звуженому стані, що збільшує роботу серця із проштовхування крові. Працюючи з великим напруженням, серце швидше зношується і старіє.
 
куріння_шкода.jpg
 
Звуження судин — причина одного із захворювань курців: переміжної кульгавості, яка супроводжується сильним болем під час ходьби. Це захворювання прирікає людину до тривалої втрати працездатності і призводить до інвалідності, оскільки судини ніг настільки звужуються і тромбуються, що у тканинах починаються незворотні зміни, які досить швидко призводять до гангрени та втрати кінцівки.
 
некроз.png
 
Усі захворювання серцево-судинної системи можна поділити на хвороби серця (інфаркт міокарда, аритмії, вади серця, ішемічна хвороба серця, тощо) і хвороби судинхвороби артерій (дистонія, атеросклероз, інсульт, гіпертонічна хвороба, тощо) і хвороба вен (варикозне розширення вен, тромбофлебіт, тощо)
 
захворювання серцево-судинної системи.png