Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Гідравлічний прес Гідравлічний прес.
2. Повітряні насоси Повітряні насоси. Нагнітальні і розріджувальні насоси.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Заміна рідини в гідравлічному пресі менш важкою 1 вид - рецептивний легке 2Б. Необхідно визначити чи зміниться тиск гідравлічного преса, якщо воду в пресі замінити менш важкою рідиною.
2. Поршневий газовий насос 1 вид - рецептивний легке 1Б. Необхідно визначити за малюнком куди рухається поршень.
3. Виграш у силі (гідравлічна машина) 2 вид - інтерпретація легке 2Б. Необхідно визначити виграш у силі, який можна отримати на гідравлічних машинах, знаючи відношення площ поршнів.
4. Вага вантажу 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Обчислення ваги вантажу, який треба покласти на більший поршень, якщо відомо співвідношення площ поршнів і вага гирі, поставленої на менший поршень.
5. Вага кулі 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Обчислення ваги кулі, якщо відомі площі поршнів і сила, прикладена до більшого поршня.
6. Сила, яка діє на більший поршень 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Обчислення сили, що діє на більший поршень, якщо відомі площі поршнів і сила, яка прикладена до меншого поршня.
7. Сила, яка діє на малий поршень 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Обчислення сили, яка діє на малий поршень, якщо відомі площі поршнів і сила, яка прикладена до більшого поршня.
8. Відношення сил 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Необхідно обчислити у скільки разів сила тиску на більший поршень більше сили тиску на менший поршень.
9. Сила тиску великого поршня 2 вид - інтерпретація середнє 4Б. Обчислення сили, з якою тисне великий поршень, якщо відомо тиск на малий поршень і площа великого поршня.
10. Сила, яка діє на більший поршень 3 вид - аналіз важке 6Б. Обчислення сили, яка діє на більший поршень, якщо відома сила, яка прикладена до меншого поршня і висота на яку опустився малий поршень і піднявся великий.
11. Висота, на яку піднято вантаж 3 вид - аналіз важке 6Б. Обчислення висоти, на яку піднято вантаж, якщо відомі площі поршнів і сила, яка діє на малий поршень.
12. Показання динамометра і площа поршня 2 вид - інтерпретація важке 6Б. Обчислення площі меншого поршня і показання динамометра, який стискається великим поршнем.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Заміна рідини на важчу в гідравлічному пресі Інший легке 2Б. Необхідно визначити чи зміниться вироблений за допомогою гідравлічного преса тиск, якщо воду в пресі замінити більш важкою рідиною.
2. Маса кулі Інший середнє 4Б. Обчислення маси кулі, якщо відомі площі поршнів і сила, прикладена до більшого поршня
3. Принцип дії насоса або гідравлічного преса Інший середнє 4Б. Необхідно описати принцип дії насоса або гідравлічного преса.
4. Сила тиску, вироблена великим поршнем Інший середнє 3Б. Обчислення сили, яка діє на більший поршень, якщо відомі площі поршнів і сила, яка прикладена до меншого поршня.
5. Сила, яка діє на малий поршень Інший середнє 4Б. Обчислення сили, яка діє на малий поршень, якщо відомо співвідношення площ поршнів і сила тиску великого поршня.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Гідравлічний прес. Насоси» 00:20:00 легке 8Б.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Гідравлічний прес. Насоси» 00:30:00 середнє 11Б. Необхідно визначити за малюнком куди рухається поршень; необхідно визначити виграш у силі, який можна отримати на гідравлічних машинах, знаючи відношення площ поршнів; обчислення маси кулі, якщо відомі площі поршнів і сила, прикладена до більшого поршня; необхідно описати принцип дії насоса або гідравлічного преса.
2. Перевірочна робота з теми «Гідравлічний прес. Насоси» 00:30:00 середнє 13Б. Необхідно визначити за малюнком куди рухається поршень; необхідно визначити чи зміниться тиск гідравлічного преса, якщо воду у пресі замінити більш важкою рідиною; обчислення сили, яка діє на більший поршень, якщо відомі площі поршнів і сила, прикладена до меншого поршня; обчислення сили, яка діє на малий поршень, якщо відомо співвідношення площ поршнів і сила тиску великого поршня; обчислення сили, що діє на більший поршень, якщо відома сила, прикладена до меншого поршня і висота на яку опустився малий поршень і піднявся великий.