Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Архімедова сила Виштовхувальна сила. Умова плавання тіл.
2. Плавання суден Плавання суден. Ватерлінія, осадка судна, водотоннажність судна.
3. Частина об'єму плаваючого тіла зануреного у рідину Частина об'єму плаваючого тіла зануреного у рідину.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Архімедова сила 1 вид - рецептивний легке 1Б. Плавання тіл. Використання таблиці щільності.
2. Плаваюче тіло у різних рідинах 1 вид - рецептивний легке 1Б. Визначення за малюнками в яких рідинах плаває тіло, залежність виштовхувальної сили від щільності рідини.
3. Солона і прісна вода 1 вид - рецептивний легке 1Б. З'ясування чому один і той же предмет тоне у прісній воді та плаває в солоній.
4. Плавання трьох різних брусків 1 вид - рецептивний легке 1Б. Необхідно вказати номер бруска за малюнком (бруски різної щільності).
5. Плавання при зміні температури 1 вид - рецептивний легке 1Б. Плавання при зміні температури.
6. Плавання трьох різних куль у двох рідинах 1 вид - рецептивний легке 1,5Б. Необхідно вказати, як розташовані кульки в рідинах (кульки і рідини різної щільності).
7. Маса вантажу 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Обчислення маси вантажу, якщо відома площа і висота.
8. Маса трактора 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Обчислення маси трактора, якщо відома довжина, ширина і висота осадки.
9. Об'єм зануреної в воду частини танка 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Обчислення об'єму зануреної в воду частини танка, якщо відома маса танка.
10. Вага вантажу, прийнятий баржею 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Обчислення ваги вантажу, якщо відома довжина, ширина і висота осадки.
11. Вага вантажу на судні 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Обчислення ваги вантажу, якщо відомий об'єм і вага судна без вантажу.
12. Частина тіла, занурена в воду 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно з'ясувати яка частина тіла, занурена в в воду, якщо відома щільність тіла.
13. Маса тіла 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Обчислення маси тіла, якщо відомий об'єм рідини, що витісняється цим тілом і щільність тіла.
14. Транспортування вантажу на плоту через річку 3 вид - аналіз важке 3Б. З'ясування чи можна переправити на плоту вантаж, якщо відомі довжина, ширина, товщина однієї дошки і число брусів.
15. Плавання крижини з людиною 3 вид - аналіз важке 5Б. З'ясування чи зануриться крижина повністю у воду, якщо на неї встане людина.
16. Об'єм підводної частини надувного човна 3 вид - аналіз важке 5Б. Обчислення об'єму підводної частини надувного човна, якщо відома маса човна і вага рибалки.
17. Об'єм витісненної води 2 вид - інтерпретація важке 4Б. Обчислення об'єму витісненої води, якщо відомий об'єм, який витісняється цим же тілом, іншою рідиною.
18. Архімедова сила 2 вид - інтерпретація важке 8Б. Обчислення об'єму і ваги плоту, сили Архімеда, дотримання умов плавання.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Маса вантажу Інший середнє 2Б. Обчислення маси вантажу, якщо відома площа перетину баржі і висота осадки.
2. Невідома маса вантажу Інший середнє 2Б. Обчислення маси вантажу, якщо відома довжина, ширина і висота осадки.
3. Плавання двох різних куль у рідини Інший легке 1Б. Необхідно вказати яка з кульок менше занурена в рідину.
4. Плаваюче тіло у двох різних рідинах Інший легке 2Б. Визначити за малюнками у яких рідинах плаває тіло, залежність виштовхувальної сили від щільності рідини.
5. Частина тіла, яка занурена у воду Інший середнє 2Б. Необхідно з'ясувати яка частина тіла, занурена у воду, якщо відома щільність тіла.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Умови плавання тіл» 00:15:00 легке 5Б.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Умови плавання тіл» 00:20:00 середнє 6Б. Завдання на використання таблиці густині; визначення яка з кульок менше занурена в рідину; обчислення маси вантажу, якщо відома довжина, ширина і висота; обчислення об'єму зануреної в воду частини танка, якщо відома маса танка.
2. Перевірна робота з теми «Умови плавання тіл» 00:30:00 середнє 12Б. Визначення за малюнками в яких рідинах плаває тіло, залежність виштовхувальної сили від густиниі рідини; плавання при зміні температури; обчислення маси вантажу, якщо відома площа перетину баржі і висота осадки; з'ясування яка частина тіла, занурена в воду, якщо відома густина тіла; обчислення об'єму підводної частини надувного човна, якщо відома маса човна і вага рибалки.