Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Взаємодія тіл Дається поняття взаємодії тіл. Розповідається, що тільки в результаті взаємодії тіл може змінюватися швидкість.
2. Маса Одиниці маси. Ваги
3. Міри маси Різні міри маси. Карат. Унція. Берковець. Фунт.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Вираження маси в тоннах 1 вид - рецептивний легке 4Б. Вираження маси в тоннах
2. Обчислення маси 1 вид - рецептивний легке 2Б. Обчислення маси одного аркуша паперу.
3. Вираженння маси в грамах 1 вид - рецептивний легке 3Б. Вираження маси в грамах, інших одиницях маси: кг, г, мг.
4. Зв'язок між швидкістю і масою тіл 1 вид - рецептивний легке 1Б. Потрібно визначити, якими повинні бути маси тіл, щоб їх швидкості були або однаковими, або різними.
5. Вираження маси в кілограмах 2 вид - інтерпретація середнє 4Б. Вираження маси в кілограмах
6. Визначення швидкість візків 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Порівнюючи пройдений візками шлях після взаємодії, визначаємо, у якого візка більша швидкість.
7. Врівноваження шальок терезів 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Потрібно зрівноважити чаши терезів, поклавши на чашу певне число гирьок.
8. Коли зручніше сісти у човен? 3 вид - аналіз важке 2Б. В ході міркувань про взаємодію тіл, про зв'язок між масою і швидкістю тіл, приходимо до правильної відповіді на питання.
9. Визначення швидкості тіла 3 вид - аналіз важке 3Б. Пропонується визначити швидкість, з якою відкочується знаряддя при пострілі.
10. Визначення більш інертного тіла 3 вид - аналіз важке 4Б. Порівнюючи швидкості тіл після взаємодії, робиться висновок: яке з тіл більш інертне.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Визначення маси одного тіла, знаючи швидкості 2 тіл і масу другого тіла Інший важке 3Б. Пропонується визначити масу гвинтівки, знаючи масу кулі і швидкості кулі і гвинтівки.
2. Визначення співвідношення мас візків Інший середнє 2Б. Порівнюючи пройдений візками шлях після взаємодії, визначаємо, у якого візка більша маса і у скільки разів.
3. Міри маси Інший легке 4Б. Вираження різних одиниць маси в основних одиницях маси.
4. Одиниці маси Інший середнє 5Б. Вираження маси в центнерах, в інших одиницях маси: т, кг, м

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Інертність тіла. Маса» 00:10:00 легке 7Б. Потрібно перевести масу в тоннах в зазначених одиницях маси, в текстовій задачі обчислити масу одного аркуша паперу, також визначити якими мають бути маси тіл, щоб їх швидкості були або однаковими, або різними.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Інертність тіла. Маса» 00:15:00 середнє 11Б. Потрібно виразити масу в центнерах в інших одиницях маси: т, кг, г, також визначити, у якого візка більша швидкість, порівнюючи пройдений візками шлях після взаємодії, необхідно врівноважити чаши терезів, поклавши на чашу певне число гирьок, визначити зв'язок між масою і швидкістю тіл .
2. Перевірочна робота з теми «Інертність тіла. Маса» 00:15:00 середнє 9Б. Необхідно виразити різні одиниці маси в основних одиницях маси, дізнатися - у якого тіла більша маса і у скільки разів, також, у розв'язанні текстового завдання визначити масу гвинтівки, знаючи масу кулі і швидкості кулі і гвинтівки.