Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Сила гравітації Сила гравітації. Сила тяжіння.
2. Сила тяжіння Сила тяжіння Землі. Прискорення вільного падіння (g).

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Політ тіла, кинутого горизонтально 1 вид - рецептивний легке 1Б. Потрібно вибрати траєкторію польоту тіла, кинутого в горизонтальному напрямку.
2. Сила тяжіння 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Розрахунок сили тяжіння Землі для тіла.
3. Сили 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Перевірка визначень і законів про сили та їх прояви.
4. У скільки разів більше сила тяжіння? 3 вид - аналіз важке 2Б. Порівнюючи маси запропонованих тіл, робиться висновок про те, у скільки разів більше сила тяжіння, що діє на одне з цих тіл.
5. Порівняння сили натягу пружини динамометра 2 вид - інтерпретація середнє 4Б. Визначається сила натягу пружини динамометра під дією підвішеного до неї вантажу в кожному випадку і отримані результати порівнюються. Робиться висновок, в якому разі сила більше і на скільки.
6. Обчислення сил, які діють на парашутиста 3 вид - аналіз важке 1Б. Пропонується визначити сили, які діють на парашутиста, який спускається рівномірно.
7. Чи втримає дитина пакет з продуктами? 3 вид - аналіз важке 3Б. В ході виконання завдання проводиться аналіз, порівняння даних і результатів, отриманих за формулою, робиться висновок.
8. Порівняння об'ємів 3 вид - аналіз важке 2Б. Порівнюючи об'єми запропонованих тіл, робиться висновок про те, у скільки разів більше сила тяжіння, що діє на одне з цих тіл.
9. Вимірювання сили двома динамометрами 3 вид - аналіз важке 3Б. Пропонується вимірювати сили двома динамометрами, розташованими паралельно.
10. Вимірювання сили двома динамометрами (кут тупий) 3 вид - аналіз важке 3Б. Пропонується визначити силу кожного динамометра, якщо вони утворюють кут 120 градусів і відома вага тіла, підвішеного до цих двох динамометрів.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Визнач силу тяжіння і покажи її на малюнку Інший важке 4Б. Потрібно визначити силу тяжіння і потім показати її на малюнку, вказавши масштаб. Малюнок перевіряє вчитель.
2. Виразити в кілоньютонах Інший легке 1Б. Дану силу в ньютонах потрібно записати в кілоньютонах.
3. Два динамометра, розташовані паралельно Інший середнє 3Б. Пропонується визначити силу, кожного з двох динамометрів, розташованих паралельно, знаючи вагу тіла, підвішеного до них.
4. Обчислення маси Інший середнє 2Б. Обчислення маси, якщо відома сила.
5. Рух каменя, кинутого вгору або вниз Інший легке 2Б. Потрібно визначити, що при русі вгору тіло летить уповільнено, а вниз падає прискорено.
6. Сила натягу пружини динамометра Інший легке 1Б. Визначається сила натягу пружини динамометра під дією підвішеного до неї вантажу.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми « Сила тяжіння» 00:10:00 легке 11Б. Потрібно вибрати траєкторію польоту тіла, кинутого в горизонтальному напрямку, визначити величину сили, прикладену до тіла, використовуючи малюнок і даний в умові масштаб, обчислити результуючу силу, виконати переклад кілоньютонів в ньютони.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Сила тяжіння» 00:15:00 середнє 5Б. Потрібно визначити, що при русі вгору тіло летить уповільнено, а вниз падає прискорено, визначити вплив зміни відстані і маси на силу гравітації, обчислити силу тяжіння Землі.
2. Перевірочна робота з теми «Сила тяжіння» 00:20:00 середнє 15Б. Потрібно визначити масштаб, в якому зображена прикладена сила, перевести силу в ньютонах в кілоньютони, обчислити масу, якщо відома сила, а також, потрібно визначити силу тяжіння і потім показати її на малюнку, вказавши масштаб. Малюнок перевіряє вчитель.