Кук.jpg
 
Джеймс Кук (\(1728\)— \(1779\)) — англійський військовий моряк, дослідник, картограф і першовідкривач, член Королівського товариства і капітан Королівських ВМС. Кук зробив детальну мапу Ньюфаундленда, першим із європейців дослідив і описав східне узбережжя Австралії, Гавайські острови, вперше пройшов навколо Нової Зеландії.
 Джеймс Кук народився в Йоркширі (Англія) в \(1728\) у родині фермера. Тому він не отримав гідної освіти. Після школи Кук допомагав батькові на фермі. Морській справі він почав навчатися, коли поступив юнгою на торговий корабель Фрілав, що здійснював каботажні плавання між гирлом річки Тайн і Лондоном. На кораблях він вивчив алгебру, геометрію, тригонометрію, навігацію та астрономію. Завершивши навчання, Кук плавав на торгових кораблях у Балтійському морі.
\(1757\) року Кук склав іспит на стернового, що дозволило йому бути навігатором і капітаном кораблів військового флоту.
 
У період з \(1768\) по \(1780\) рр. здійснив три навколосвітні подорожі.
 
Кук.jpg
 
Маршрут подорожей Джеймса Кука
 
Подорожі Джеймса Кука надали багато нового для розвитку науки про Землю. Він проник далі за своїх попередників у південні широти. У його експедиціях брали участь вчені-натуралісти, які зібрали різноманітний науковий матеріал про природу і населення численних відкритих ним островів. Його плавання цінні для розвитку географічної науки тим, що вони уточнили знання про південні частини Атлантичного, Індійського і Тихого океанів.
 
Загинув на Гаваях у сутичці з місцевими аборигенами під час третьої експедиції \(1779\) року.