Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Коло і дотична Коло і дотична: визначення, властивості.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Дотична, хорда, радіус і діаметр кола 1 вид - рецептивний легке 1Б. Визначення за рисунком дотичної, хорди, діаметра та радіуса кола.
2. Хорда кола 1 вид - рецептивний середнє 3Б. Обчислення хорди кола, якщо відомий діаметр і центральний кут кола.
3. Діаметр кола 1 вид - рецептивний середнє 3Б. Обчислення діаметра кола, якщо відома його хорда та вписаний кут.
4. Кути, утворені дотичною і радіусом кола 1 вид - рецептивний середнє 3Б. Обчислення кутів, утворених дотичними та радіусами кола.
5. Діаметр кола, паралельні хорди, дотична 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Обчислення діаметра кола, кута між хордою і дотичною, вписаного кута (якщо відомі хорда та кут між хордою і діаметром).
6. Дотична до кола 3 вид - аналіз середнє 3Б. Визначення та властивості дотичної до кола.
7. Визначення периметра трикутника вписаного в коло 3 вид - аналіз важке 4Б. Визначення периметра трикутника, вписаного в коло, за трьома дотичними, проведеними з двох точок, за відомим відрізком однієї із дотичних і кутами їх перетину.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Властивість відрізків дотичної Інший важке 2Б. Визначення довжини відрізка ламаної, використання властивостей відрізків дотичної до кола.
2. Властивості дотичних, проведених із однієї точки Інший середнє 5Б. Визначення рівних відрізків, рівних кутів і прямих кутів; використання властивості дотичних, проведених із однієї точки.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Дотична до кола» 00:20:00 середнє 8Б. Визначення та властивості дотичних і радіусів, повторення знань про коло та відрізки.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Дотична до кола» 00:20:00 середнє 11Б. Визначення та властивості дотичної та радіуса, повторення знань про коло та відрізки дотичної.
2. Перевірна робота з теми «Дотична до кола» 00:25:00 середнє 13Б. Повторення означень і властивостей дотичних та радіуса кола, перевірка знань про коло та відрізки дотичних.