Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Рівняння кола і прямої Як отримати рівняння кола і рівняння, використовуючи знання про визначення відстані між точками за даними координатами точок.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Центр і радіус кола 1 вид - рецептивний легке 1,5Б. Визначення координат центра кола та радіуса, застосування формули кола.
2. Рівняння прямої 1 вид - рецептивний легке 1Б. Складання рівняння прямої, всі точки якої розташовані на рівних відстанях від даних точок.
3. Точки і коло 3 вид - аналіз середнє 3Б. Аналіз ситуації для визначення місця точки (на даному колі, всередині або поза колом, обмеженого даним колом).
4. Точки на колі 2 вид - інтерпретація середнє 4Б. Застосування знань про те, що координати точок на колі задовольняють рівняння кола.
5. Складання рівняння кола 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Складання рівняння кола, яке стосується Ох осі.
6. Перетин прямої та кола 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Знаходження коефіцієнтів у рівнянні прямої (пряма повинна перетинатися з колом).
7. Точки перетину прямої з осями координат 2 вид - інтерпретація середнє 4Б. Знаходження координат точок, у яких дана пряма перетинає осі координат.
8. Рівняння прямої через дві дані точки 2 вид - інтерпретація середнє 4Б. Рівняння прямої через дві точки з даними координатами.
9. Рівняння кола з визначенням центра і радіуса 3 вид - аналіз важке 4Б. Рівняння кола з визначенням центра і радіуса за даними умовами (координати центра і радіус — цілі числа).

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Рівняння кола з визначенням центра і радіуса Інший важке 5Б. Рівняння кола з визначенням центра і радіуса за даними умовами (координати центра і радіуса — дроби).
2. Дотик прямої та кола Інший важке 5Б. Аналіз можливих розташувань прямої та кола, з'ясування значення коефіцієнта в рівнянні прямої.
3. Рівняння прямої через дві дані точки Інший важке 8Б. Рівняння прямої через дві точки з даними координатами.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Рівняння кола. Рівняння прямої» 00:30:00 легке 11,5Б. Рівняння прямої та кола через дані точки.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Рівняння кола» 00:25:00 середнє 9,5Б. Рівняння кола та його застосування під час розв'язання завдань.
2. Домашня робота з теми «Рівняння прямої» 00:20:00 середнє 8Б. Рівняння прямої та його застосування в завданнях.
3. Перевірочна робота з теми «Рівняння кола. Рівняння прямої» 00:40:00 середнє 16Б. Перевірка знань про метод координат у визначенні рівнянь кола та прямої.