Хімічні реакції — це явища, при яких відбувається перетворення одних речовин в інші. Нові речовини утворюються з атомів, які входили до складу вихідних речовин.
Речовини, які реагують, називають вихідними речовинами (реагентами). Речовини, які утворюються в результаті реакції називають продуктами реакції.
Стрілочка вправо в цьому записі вказує на напрям перебігу реакцій.
 
Залежно від того, які речовини беруть участь у хімічних реакціях (прості чи складні), усі хімічні реакції поділяють на чотири типи.
 
Реакції сполучення — з двох або більше реагентів утворюється один продукт реакції. Реагентами можуть бути як прості, так і складні речовини, а продуктом реакції завжди є складна речовина: 
 
A+BAB 
 
Реакції розкладу — з одного реагента утворюються два й більше продукти реакції. Реагентом завжди є складна речовина, а продуктами реакції можуть бути як прості, так і складні речовини:
 
ABA+B
 
Реакції заміщення — у результаті реакції атоми простої речовини заміщують атоми іншого елемента в складній речовині. Реагентами є одна проста і одна складна речовина, і утворюються одна проста і одна складна речовина:
 
A+BCAC+B 
 
Реакції обміну — у результаті складні речовини обмінюються своїми компонентами. І вихідними речовинами, і продуктами реакції є складні речовини:
 
AB+CDAD+CB 
Джерела:
Хімія: підруч. для 7-го кл. закл. заг. серед. освіти / Мідак Л., Кузишин О., Пахомов Ю., Буждиган Х. — Тернопіль: Астон, 2024. с. 166-176.
Хімія: підруч. для 7-го кл. закл. заг. серед. освіти / Григорович О., Недоруб О. — Київ: Ранок, 2024. с. 183-189.
Хімія: підруч. для 7-го кл. закл. заг. серед. освіти / Попель П., Крикля Л. — Київ: Академія, 2024. с. 119-135.
Хімія: підруч. для 7-го кл. закл. заг. серед. освіти / Ярошенко О., Коршевнюк Т. — Київ: Оріон, 2024. с. 128-139.