Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Повітря, його склад Наведено теоретичні відомості про якісний і кількісний склад повітря.
2. Оксиген, кисень, озон Наводяться дані про хімічний елемент Оксиген. Його положення у періодичній таблиці хімічних елементів, описуються прості речовини Оксигену - кисень і озон, їх загальні фізичні властивості.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Обери склад повітря 1 вид - рецептивний легке 1Б. Із запропонованих речовин необхідно обрати ті, що зазвичай входять до складу повітря.
2. Фізичні властивості кисню 2 вид - інтерпретація легке 7Б. Необхідно доповнити речення, описуючи фізичні властивості кисню. Перевіряються знання на розуміння відмінностей між киснем і Оксигеном.
3. Характеристика озону 3 вид - аналіз легке 1Б. Із запропонованих варіантів потрібно обрати характеристики озону.
4. Обчисли валентність елемента у сполуці з Оксигеном 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Потрібно визначити валентність хімічного елемента у його сполуці з Оксигеном і обрати відповідну валентність із запропонованих. Вдосконалюються навички визначання валентності елемента за хімічною формулою.
5. Валентність елемента у сполуці з Оксигеном 2 вид - інтерпретація легке 2Б. Потрібно визначити валентність хімічного елемента у його сполуці з Оксигеном.
6. Формула сполуки з Оксигеном 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Потрібно скласти формулу бінарної сполуки з Оксигеном за вказаною валентністю. Вдосконалюються навички написання хімічних формул.
7. Масова частка Оксигену у складній сполуці 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно визначити масову частку Оксигену у багатоатомній сполуці. Закріплюється вміння використання формули визначення масової частки елементів у сполуці.
8. Формула — масова частка у сполуці 1 вид - рецептивний середнє 2Б. Необхідно написати формулу молекули за вказаним складом, і визначити масову частку елементтів у сполуці. Закріплюється вміння визначати масову частку елементів.
9. Визнач елемент 3 вид - аналіз важке 4Б. Завдання на визначення хімічного елемента за відомою масовою часткою Оксигену в його оксиді.
10. Визнач елемент І-ІІІ групи 3 вид - аналіз важке 2Б. Завдання на визначення хімічного елемента за відомою масовою часткою Оксигену в його оксиді.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Ознаки Оксигену й кисню Інший середнє 1Б. Із запропонованих варіантів необхідно обрати ті, які характеризують кисень, як сполуку, і які відносяться до хімічного елемента Оксигену. Закріплюються знання на розумінні відмінностей між понятями «речовина» і «хімічний елемент».
2. Кисень і озон Інший середнє 2Б. Завдання на встановлення ознак відмінності озону і кисню.
3. Алотропія Оксигену Інший важке 4Б. Завдання на встановлення відповідності між простими речовинами (киснем і озоном) та їх характеристиками.
4. Масова частка Оксигену у бінарній сполуці Інший середнє 1Б. Необхідно визначити масову частку Оксигену у бінарній сполуці. Закріплюється вміння використання формули визначення масової частки елементів.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Повітря, його склад. Оксиген» 00:16:00 середнє 20Б. Закріплюються знання про склад повітря, будову і фізичні властивості кисню і озону.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Повітря, його склад. Оксиген» 00:15:00 середнє 8Б. Закріплюються знання про склад повітря, будову і фізичні властивості кисню і озону.
2. Перевірна робота з теми «Повітря, його склад. Оксиген» 00:15:00 середнє 9Б. Перевіряються знання про склад повітря, будову і фізичні властивості кисню і озону.