Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Хімічні рівняння Викладено матеріал про правила складання хімічних рівнянь і розстановки коефіцієнтів у них.
2. Алгоритм складання рівняння хімічної реакції Наведено порядок складання хімічного рівняння.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Хімічна реакція 1 вид - рецептивний легке 1Б. Треба визначити, для якого з наведених процесів можна записати рівняння реакції. Повторюється класифікація явищ на фізичні і хімічні.
2. Реагенти і продукти реакції 1 вид - рецептивний легке 1Б. Потрібно знайти формули реагентів і формули продуктів реакції у рівнянні.
3. Пропущений коефіцієнт 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Потрібно проставити пропущений коефіцієнт у рівнянні реакції. Відпрацьовується вміння порівнювати число атомів хімічного елементу у лівій і правій частині рівняння реакції.
4. Знайди помилку у рівнянні реакції 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Треба перевірити рівняння реакції і вибрати те, у якому допущена помилка у розстановці коефіцієнтів.
5. Характеристика реакції 3 вид - аналіз середнє 3Б. Потрібно розставити коефіцієнти у рівнянні реакції і вказати умови її проведення та ознаки протікання.
6. Допиши рівняння 3 вид - аналіз важке 3Б. Потрібно дописати у рівнянні пропущену формулу і розставити коефіцієнти.
7. Відповідність між реагентами і продуктами реакції 3 вид - аналіз важке 3Б. Потрібно встановити відповідність між лівою і правою частинами рівняння реакції.
8. Запиши рівняння реакції 3 вид - аналіз важке 3,3Б. Потрібно скласти рівняння реакції за її описом.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Терміни по темі Інший легке 1Б. Завдання на закріплення знань основних понять теми.
2. Число атомів Інший середнє 2Б. Треба обчислити число атомів елемента у наведених формулах речовин.
3. Розстав коефіцієнти Інший важке 3Б. Завдання на підбір коефіцієнтів у рівнянні реакції, якщо формула одної з речовин містить дужки.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Рівняння хімічних реакцій» 00:09:00 середнє 10Б. Закріплюються знання основних понять по темі, розуміння хімічних записів, навички складання рівнянь хімічних реакцій і розстановки коефіцієнтів у них.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Рівняння хімічних реакцій» 00:10:00 середнє 14Б. Закріплюються знання основних понять теми, навички складання рівнянь хімічних реакцій і розстановки коефіцієнтів у них.
2. Перевірна робота з теми «Рівняння хімічних реакцій» 00:10:00 середнє 10Б. Перевіряються знання основних понять теми, навички складання рівнянь хімічних реакцій і розстановки коефіцієнтів у них.