Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Об'єм і молярний об'єм газів Викладено матеріал про взаємозв'язок хімічної кількості, об'єму речовини і молярного об'єму. Наведені приклади обчислення кількості речовини газу за його об'ємом, об'єму — за кількістю речовини.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Обчислення кількість речовини газу за його об'ємом 1 вид - рецептивний легке 1Б. Завдання на обчислення кількість речовини газу за його об'ємом.
2. Обчислення кількості речовини водню за його об'ємом 1 вид - рецептивний легке 1Б. Завдання на обчислення кількості речовини водню за його об'ємом.
3. Визначення об'єму газу простої речовини за її кількістю 1 вид - рецептивний легке 1Б. Необхідно визначити об'єм газу за вказаною кількістю речовини.
4. Обчислення об'єму газу за його кількістю речовини 1 вид - рецептивний легке 1Б. Завдання на обчислення об'єму газу за відомою кількістю речовини.
5. Визначення об'єму газу простої речовини за вказаною кількістю молекул 1 вид - рецептивний легке 2Б. Необхідно визначити об'єм газу простої речовини за вказаною кількістю молекул.
6. Визначення об'єму газу простої речовини за кількістю атомів 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно визначити об'єм газу простої речовини за вказаною кількістю атомів.
7. Об'єм газу за масою 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно визначити об'єм газу за вказаною масою речовини.
8. Обчислення об'єму газу за його масою 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Завдання на обчислення об'єму газу за відомою масою.
9. Обчислення об'єму кисню за його масою 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Завдання на обчислення об'єму кисню за відомою масою.
10. Кількість речовини і об'єм газу за масою 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Необхідно визначити кількість речовини і об'єм газу за вказаною масою речовини.
11. Кількість молекул і об'єм газу за масою 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно визначити кількість молекул і об'єм газу за вказаною масою речовини.
12. Кількість речовини, молекул і об'єм газу за масою 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Необхідно визначити кількість речовини, кількість молекул і об'єм газу за вказаною масою речовини.
13. Визначення об'єму газу за кількістю атомів 3 вид - аналіз важке 3Б. Необхідно визначити об'єм газу за вказаною кількістю атомів.
14. Визначення молярної маси газу за його об'ємом і масою 3 вид - аналіз важке 4Б. Завдання на визначення молярної маси газу за його об'ємом і масою.
15. Визначення формули газу за його об'ємом і масою 3 вид - аналіз важке 4Б. Завдання на визначення молярної маси газу за його об'ємом і масою.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Молярний об'єм газів. Закон Авогадро» 00:10:00 середнє 14Б. Відпрацьовуються навички вирішення завдань на визначення об'єму за масою речовини, маси — за відомим об'ємом.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Молярний об'єм газів. Закон Авогадро» 00:12:00 середнє 11Б. Формуються навички вирішення завдань на обчислення об'єму за масою і кількістю речовини.
2. Перевірна робота з теми «Молярний об'єм газів. Закон Авогадро» 00:20:00 середнє 11Б. Перевіряються навички вирішення завдань на обчислення кількості речовини, маси, об'єму за різними вихідними даними.