Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Застосування солей Представлено інформацію про застосування солей у промисловості, у сільському господарстві, у будівництві, у медицині, у засобах гігієни, у засобах підвищення безпеки, у ювелірній справі.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Взаємодія металів з солями 3 вид - аналіз середнє 4Б. Необхідно дописати хімічну реакцію взаємодію металу з сіллю і вказати суму коефіцієнтів реакції та вказати тип реакції.
2. Взаємодія кислот з солями 3 вид - аналіз середнє 4Б. Необхідно записати хімічну реакцію взаємодії кислоти з солями, указати суму коефіцієнтів реакції та тип реакції.
3. Реакція взаємодії солей 3 вид - аналіз середнє 4Б. Необхідно розставити коефіцієнти у рівняння взаємодії солей, порахувати їх суму, і визначити тип хімічної реакції.
4. Взаємодія лугу з сіллю 3 вид - аналіз середнє 5Б. Необхідно дописати хімічну реакцію взаємодії лугу з сіллю, розставивши коефіцієнти та вказавши тип реакції.
5. Обчислення кількості речовини солі 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Завдання на обчислення хімічної кількості солі за відомою масою.
6. Обчислення маси солі 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Завдання на обчислення маси солі за відомою кількістю речовини.
7. Маса солі при взаємодії метала з кислотою 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно обчислити масу солі, яка утвориться в результаті хімічної реакції.
8. Визначення кількості солі за кількістю кислоти 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно вказати кількість солі, яка утвориться в результаті реакції нейтралізації з кислоти вказаної кількості.
9. Визначення маси солі за кількістю кислоти 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно вказати масу солі, яка утворюється з вказаної кількості кислоти.
10. Визначення маси солі за кількістю лугу 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно вказати масу солі, яка утворюється з вказаної кількості лугу.
11. Визначення маси солі за масою лугу 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно вказати масу солі, яка утворюється з лугу, вказаної маси.
12. Реакція утворення солі з одноосновної кислоти і основи 2 вид - інтерпретація середнє 5Б. Необхідно дописати хімічну реакцію взаємодії одноосновної кислоти з основою, вказавши формулу солі, що утворилася та коефіцієнти реакції.
13. Формула солі утворена з двоосновної кислоти і основи 2 вид - інтерпретація середнє 5Б. Необхідно встановити формулу солі, яка утворюється при взаємодії двоосновної кислоти з основою та розставити коефіцієнти у рівнянні реакції.
14. Реакція утворення солі з ортофосфатної кислоти і основи 2 вид - інтерпретація середнє 5Б. Необхідно встановити формулу солі та розставити коефіцієнти в реакції взаємодії основи і ортофосфатної кислоти.
15. Реакція отримання солі з основи і нітратної кислоти 2 вид - інтерпретація середнє 6Б. Необхідно розставити коефіцієнти в реакції взаємодії основи і нітратної кислоти та вказати кількість солі, що утвориться в результаті реакції.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Застосування солей» 00:15:00 середнє 21Б. Перевіряються знання учнів з теми «Застосування солей». Вдосконалюється вміння проводити розрахунки за хімічними рівняннями.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Застосування солей» 00:20:00 середнє 19Б. Закріплення знань учнів з теми «Застосування солей». Вдосконалюється вміння проводити розрахунки за хімічними рівняннями.
2. Перевірна робота з теми «Застосування солей» 00:30:00 середнє 24Б. Перевіряються знання учнів з теми «Застосування солей», вміння проводити розрахунки за хімічними рівняннями.