Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Стан електрона в атомі Викладено матеріал про стан електрона в атомі. Даються поняття електронної хмари і електронної орбіталі, спарених і неспарених електронів. Характеризується форма орбіталей, а також залежність енергії електрона від розміру орбіталі.
2. Спін електрона. Енергетичні рівні. Електронні формулиі Викладено матеріал про стан електрона в атомі. Даються поняття про спін електрона, визначення енергетичного рівня.
3. Розташування орбіталей на підрівнях. Число електронів на зовнішньому енергентичному рівні Викладено матеріал про розташування орбіталей на підрівні і визначення числа електронів на зовнішньому енергетичному рівні.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Твердження про форму орбіталей 1 вид - рецептивний легке 1Б. Необхідно обрати правильні твердження про форму орбіталей.
2. Форма орбіталей 1 вид - рецептивний легке 1Б. Необхідно визначити назву орбіталі на зображенні.
3. Твердження про електрони 1 вид - рецептивний легке 1Б. Необхідно обрати правильні твердження про електрони.
4. Можливі енергетичні підрівні в атомі 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Необхідно обрати можливі варіанти енергетичних підрівнів у атомі.
5. Неможливі енергетичні підрівні в атомі 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Необхідно обрати неможливі варіанти енергетичних підрівнів у атомі.
6. Кількість енергетичних рівнів у атомі 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Необхідно визначити кількість енергетичних рівнів у атомі.
7. Кількість електронів і енергетичних рівнів у атомі 2 вид - інтерпретація легке 2Б. Необхідно визначити кількість електронів і кількість енергетичних рівнів у атомі.
8. Елемент з більшою кількістю енергетичних рівнів 3 вид - аналіз середнє 1Б. Необхідно визначити кількість енергетичних рівнів у атомів різних елементів і порівняти їх кількість.
9. Елементи з однаковою кількістю енергетичних рівнів 3 вид - аналіз середнє 1Б. Необхідно визначити кількість енергетичних рівнів у атомів різних елементів і обрати елементи з однаковою кількістю енергетичних рівнів.
10. Максимальна кількість електронів на енергетичному рівні 3 вид - аналіз середнє 1Б. Необхідно визначити кількість електронів на зазначеному енергетичному рівні.
11. Графічне зображення орбіталей 3 вид - аналіз середнє 1Б. Необхідно обрати правильні варіанти зображення електронів у комірці
12. Загальна кількість електронів і кількість на зовнішньому рівні 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити загальну кількість електронів і кількість електронів на зовнішньому енергетичному рівні атома.
13. Заповнення d-орбіталі 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Із запропонованих варіантів треба обрати варіант з правильним розташуванням електронів у комірці.
14. Елемент з меншою кількістю енергетичних рівнів 3 вид - аналіз середнє 1Б. Необхідно визначити кількість енергетичних рівнів у атомів різних елементів і порівняти їх кількість.
15. Кількість електронів на зовнішньому енергентичному рівні 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно визначити кількість електронів на зовнішньому енергетичному рівні атома.
16. Заповнення p-орбіталі 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Із запропонованих варіантів треба обрати варіант з правильним розташуванням електронів у комірці.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Стан електронів в атомі. Електронні орбіталі» 00:10:00 середнє 8Б. Перевіряються знання основних понять теми, навички визначення виду орбіталей, кількості електронів і енергетичних рівнів.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Стан електронів в атомі. Електронні орбіталі» 00:10:00 середнє 6Б. Перевіряються знання основних понять теми, навички визначення виду орбіталей, кількості електронів і енергетичних рівнів.
2. Перевірна робота з теми «Стан ектронів в атомі. Електронні орбіталі» 00:10:00 середнє 8Б. Перевіряються знання основних понять теми, навички визначення виду орбіталей, кількості електронів і енергетичних рівнів.