Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Періодичність властивостей простих речовин і сполук Пояснюються закономірності зміни металічних і неметалічних властивостей простих речовин, а також складу і властивостей сполук хімічних елементів з Оксигеном і Гідрогеном.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Зміна властивостей в групах 1 вид - рецептивний легке 1Б. Завдання на встановлення закономірностей зміни властивостей хімічних елементів в головних підгрупах періодичної системи.
2. Елемент з найсильнішими неметалічними властивостями 1 вид - рецептивний легке 1Б. Потрібно обрати хімічний елемент з найбільш вираженими неметалічними властивостями.
3. Елемент з найсильнішими металічними властивостями 1 вид - рецептивний легке 1Б. Потрібно вибрати хімічний елемент з найбільш вираженими металічними властивостями.
4. Вищі оксиди 3 вид - аналіз середнє 2,5Б. Потрібно визначити, який з оксидів є вищим, і вказати його характер.
5. Вищі гідроксиди 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Потрібно вибрати формулу і вказати властивості вищого гідроксиду хімічних елементів.
6. Зміна металічних властивостей 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Треба визначити, в якому ряду елементів закономірно змінюються металічні властивості.
7. Основні властивості оксидів 3 вид - аналіз важке 4Б. Необхідно вибрати ряд оксидів, в якому закономірно змінюються їх кислотні або основні властивості.
8. Максимальна валентність елемента 3 вид - аналіз середнє 1Б. Необхідно визначити елементи, які мають вказану максимальну валентність.
9. Визначення елемента за вказаною максимальною валентністю 3 вид - аналіз середнє 1Б. Необхідно визначити елемент, який має вказану максимальну валентність.
10. Валентність елементів 3 вид - аналіз середнє 1Б. Необхідно визначити елемент, максимальна валентність якого не збігається з номером групи.
11. Визнач неметалічний елемент в оксиді 3 вид - аналіз важке 3Б. Потрібно визначити неметалічний елемент за відносною молекулярною масою його сполуки з Оксигеном.
12. Визнач неметалічний елемент 3 вид - аналіз важке 3Б. Потрібно визначити неметалічний елемент за відносною молекулярною масою його сполуки з Гідрогеном.
13. Реакції вищих оксидів 3 вид - аналіз важке 4Б. Потрібно вибрати речовини, з якими може реагувати вищий оксид хімічного елемента.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Залежність властивостей елементів та їх сполук від електронної будови атомів» 00:10:00 середнє 12,5Б. Відпрацьовуються знання закономірностей зміни радіусів атомів, металічних і неметалічних властивостей хімічних елементів, кислотно-основних властивостей сполук в залежності від положення хімічного елемента в періодичній системі.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Залежність властивостей елементів та їх сполук від електронної будови атомів» 00:15:00 середнє 15Б. Закріплюються знання закономірностей зміниі властивостей елементів та їх сполук від електронної будови атомів в залежності від положення в періодичній системі.
2. Перевірна робота з теми «Залежність властивостей елементів та їх сполук від ел-ної будови атомів» 00:10:00 середнє 10,5Б. Перевіряються знання закономірностей зміни властивостей хімічних елементів від положення у періодичній системі.