У розгалуження також може бути вкладено цикли. Це доцільно використовувати, якщо залежно від результату виконання команди перевірки умови потрібно використовувати різні команди, серед яких є команди циклу.
Цикл з лічильником, вкладений у повне розгалуження
На рис.1 наведено загальний виклад блок-схеми фрагмента алгоритму, у якому цикл з лічильником вкладений у повне розгалуження.
 
6.PNG
Рис.1
 
Виконавець відходить від правої межі Сцени, якщо від її торкається, або малює квадрат зі стороною завдовжки а, якщо він межі не торкається.
 
7.PNG
Рис.2
Цикл з умовою, вкладений у повне розгалуження
На рис.2 наведено загальний виклад блок-схеми фрагмента алгоритму, у якому цикл з умовою вкладений у повне розгалуження.
 
8.PNG
Рис.2
Приклад:
Якщо уведене число 4, виконавець малює квадрат, інакше — рівносторонній трикутник.
 
9.PNG
Рис.4
Розглянемо застосування циклу з передумовою з використанням величин у проєкті, у якому виконавець повинен малювати вкладені квадрати. У наведеному проєкті використовується конструкція «Вкладені цикли»: у зовнішній цикл з передумовою вкладено цикл з лічильником.
Приклад:
Задача 2. Довжина сторони першого квадрату дорівнює a кроків, довжина сторони кожного наступного на 20 кроків більша, ніж довжина сторони попереднього. Малювати квадрати потрібно доти, доки довжина його сторони не перевищує 200 кроків.

Розглянемо алгоритм цього проєкту. Перед циклом потрібно перемісти виконавця в початкову точку, наприклад (–10; –10), увести початкове значення змінної a, наприклад 20. Перед кожним виконанням команд тіла циклу перевіряється умова a > 200. І якщо результат виконання цієї команди Ні, то виконуються команди тіла циклу: малюється черговий квадрат, олівець переміщується в точку початку малювання наступного квадрата, довжина сторони квадрата змінюється на 20.

Проєкт для розв’язування цієї задачі та результат його виконання наведено на рис.5.
 
10.PNG
Рис.5
Джерела:
Інформатика : підруч. для 6-го кл. закл. заг. серед. освіти / Йосиф Ривкінд [та ін.]. — Київ : Генеза, 2023.