Щоб розпочати роботу над малюнком, слід вибрати команду Файл —> Створити та зазначити в діалоговому вікні (рис.1) ширину й висоту майбутнього зображення в пікселях.
 
131.PNG
Рис.1
Вибір кольорів
Для роботи із зображеннями вибирають два кольори: колір переднього плану та колір тла. Унизу панелі інструментів містяться засоби для керування цими кольорами (рис. 2):
1 — зразок кольору переднього плану;
2 — обмін кольорів;
3 — відновлення початкових кольорів;
4 — зразок кольору тла.
 
14.PNG
Рис.2

Якщо клацнути один зі зразків кольорів, то відкриється діалогове вікно для вибору відповідного кольору (на рис. 3 — фрагмент вікна).
15.PNG
Рис.3
 
Тут зручно вибирати колір на колірному колесі, що вмикається кнопкою 16.PNG: слід клацнути потрібний тон кольору, а потім у трикутнику — потрібний відтінок.
 
Панель інструментів
панель1.PNG
Інструменти малювання
Інструменти GIMP мають різне призначення. Пензель дозволяє малювати за допомогою «пензлів» різної форми (рис. 4), на рис.5 — частина панелі його параметрів. 
 
21.PNG 
Рис.4-5
 
Зі списку Режим (1) можна вибрати, як саме пензель впливатиме на зображення. Кнопкою (3) розкривається список пензлів, у полі (4) зазначається назва вибраного пензля.

Регулятори призначено для змінення щільності (непрозорості) (2), розміру (5) і співвідношення сторін (6) пензля.
Зверни увагу!
Є багато режимів малювання. У режимі Звичайний «мазки» пензля просто накладаються на малюнок, у режимі Розсіяне світло пензель ніби освітлює ділянку малюнка ліхтариком вибраного кольору (рис.6).
20.PNG
Рис.6

Крім Пензля, є й інші інструменти малювання:
 
Значок Інструмент Опис
олівець.PNG Олівець Відрізняється тим, що накреслені ним лінії не мають напівпрозорих ділянок
аерограф.PNG Аерограф Діє подібно Пензлю, але щільність його сліду залежить від тривалості утримання кнопки миші
гумка.PNG Гумка Дозволяє стирати ділянки малюнка.
Якщо для шару увімкнено прозорість, то слід Гумки стане прозорим, інакше він буде зафарбований кольором тла
 Щоб малювати прямі лінії як олівцем, так і іншими інструментами пензля, натисніть на початкову точку, потім тримайте клавішу Shift і натисніть на кінцеву точку.
Зверни увагу!
Будь-який фрагмент зображення (див. далі), скопійований до буфера обміну, автоматично стає пензлем. Він з’являється на першій позиції в списку пензлів і може використовуватися інструментами малювання.
Джерела:
Інформатика : підруч. для 6 кл. закл. загал. серед. освіти / [О. О. Бондаренко, В. В. Ластовецький, О. П. Пилипчук, Є. А. Шестопалов]. — Харків : Вид-во «Ранок», 2023