Рекомендації щодо оформлення презентацій

1. Час.

Кількість слайдів має приблизно відповідати тривалості виступу у хвилинах.  Якщо слайдів забагато, ви не встигнете їх всі показати або доведеться пришвидшити показ, якщо замало — ви неефективно розподілили.

4.JPG

2. Доповідь.

Гарна доповідь — послідовна, лаконічна й узгоджена з презентацією.  Перескакування через кілька слайдів або часте повернення до попередніх слайдів (як і читання тексту зі слайдів) свідчить про непідготовленість доповідача.

3. Вміст слайда.

Кожен слайд повинен мати заголовок.  На слайді доцільно розміщувати не більше ніж 6-8 рядків тексту, по 6-8 слів у рядку. Рекомендований розмір символів не менше ніж 24 пт. Малюнки, фотографії, діаграми варто супроводжувати стислими поясненнями.

5.JPG

4. Розмір слайда (екрана). Залежно від мети презентація може демонструватися на екрані монітора, проектуватися на великий аудиторний екран, друкуватися на папері. Зі списку у вікні Розмір слайда (вкладка Конструктор) можна вибрати один із типових розмірів екрана (слайда) або налаштувати власні, наприклад, для друку на стандартних аркушах паперу.

5. Оформлення слайдів.

Для слайдів презентації варто вибирати однотипне оформлення. Доцільно вибирати теми оформлення, запропоновані в редакторі презентацій‑ У кольоровій гамі презентації рекомендується використовувати не більше ніж 2-3 кольори та 2-3 їх відтінки. Колір тексту має бути контрастним до кольору тла. 

Потрібно добирати такий шрифт, щоб на екрані (у сантиметрах) він приблизно дорівнював відстані від екрана до читача в метрах.

Не варто зловживати кількістю шрифтів: один — для заголовка слайда, інший — для додаткових текстів. Те, що добре виглядає на моніторі (світлий текст на темному тлі), може погано сприйматись на проекційному екрані. Важко розгледіти, скажімо, жовтий текст на білому тлі.

6.JPG

6. Вимоги до графічних об’єктів слайдів.

Кількість зображень повинна бути достатньою для ілюстрації змісту слайда або виступу, але не переобтяжувати сприйняття відомостей. Не варто розташовувати на слайді більш ніж три графічні об’єкти, щоб не розпорошувати увагу глядачів Для розміщення на одному слайді вибирати зображення одного стилю: або фотографії, або мальовані зображення. Навколо всіх об’єктів на слайдах варто залишати поля, бажано однакової ширини.

7.JPG

7. Анімація і переходи.

Анімацію корисно використовувати для пояснення певних динамічних процесів, явищ тощо. Увагу глядачів також привертають переходи, тобто ефектна зміна слайдів. Проте ні анімаційними ефектами, ні переходами зловживати не варто.

Дотримання цих рекомендацій не є обов’язковим. Усе залежить від призначення презентації і умов її показу. Так, презентація, використовувана для самоосвіти, може містити більше тексту, ніж для виступу перед великою аудиторією.

Джерела:
Інформатика : підруч. для 6 кл. закл. загал. серед. освіти / [О. О. Бондаренко, В. В. Ластовецький, О. П. Пилипчук, Є. А. Шестопалов]. — Харків : Вид-во «Ранок», 2022