Антивірусна програма Zillya!
Українська антивірусна лабораторія пропонує кілька версій свого продукту Zillya!. Надання технічної підтримки для Zillya! Антивірус Безкоштовний зупинено з 01.02.2017 р., але оновлення антивірусних баз продовжується. Щодня аналітики Антивірусної Лабораторії Zillya! аналізують і наповнюють вірусні бази тисячами нових записів.
Завантажити Zillya! Антивірус Безкоштовний або ліцензійні версії програми можна з сайту zillya.ua.
 
16.PNG
Антивірус — це комп'ютерна програма, метою якої є виявлення та видалення комп’ютерних вірусів і інших шкідливих програм.
Залежно від призначення до програми можуть входити модулі:
 • файловий монітор — постійно знаходиться о оперативній пам'яті з моменту завантаження ОС, перевіряє всі файли і папки, що відкриваються,  блокує підозрілі дії;
 • поведінковий аналізатор — аналізує стан системних файлів та порівнює їх зі станом, що був на початку роботи антівірусної програми. За змін, які характерні для діяльності шкідливої програми, повідомляє про небезпеку ураження;
 • поштовий фільтр — перевірє пошту на наявність шкідливих програм, блокує надходження спаму або пошти з підозріліх сайтів;
 • USB—захист — здійснює перевірку підключення змінних носіїв даних;
 • еврістичний аналізатор — проводить пошук нових шкідливих програм за їх стандартними діями або фрагментами коду;
 • мережевий екран (брандмауер) — блокує підозрілі з'єднання, відстежує надсилання програмами даних у мережі;
 • антифішинг — блокує сайти, призначені для викрадання персональних даних користувача;
 • антиспам — блокує проникнення рекламних повідомлень;
 • батьківський контроль — надає батькам можливість контролювати роботу дитини і мережі;
 • файл—шредер — забезпечує знищення даних з носіїв без можливостей їх відновлення тощо.
Як працює антивірусна програма?
В основу практично всіх антивірусів входить:
 • ядро;
 • сканер;
 • монітор активності;
 • модуль оновлення.
Принцип роботи практично всіх антивірусів наступний:
 1. Знайти і видалити інфікований файл;
 2. Заблокувати доступ до інфікованого файлу;
 3. Відправити файл в карантин (тобто не допустити подальшого розповсюдження вірусу);
 4. Спробувати «вилікувати» файл, видаливши вірус з тіла файла;
 5. У випадку неможливості лікування-вилучення, виконати цю процедуру при наступному перезавантаженні операційної системи.
Залежно від того, яка загроза нейтралізується (відома або невідома вірусним аналітикам даного продукту) антивірус здійснює реактивний або проактивний захист.
Реактивний захист — це захист від відомих загроз із використанням знань про ділянки коду та інших унікальних особливостях шкідливих програм. Для того щоб такий захист працював успішно, антивірусна програма повинна мати найсвіжіші бази вірусних сигнатур.
Проактивний захист — це захист від невідомих вірусів, заснований на знанні особливостей коду та поведінки, характерних для шкідливого ПЗ. Проактивний захист особливо ефективний від модифікованих вірусів, заснованих на вже існуючих загрозах.
Модулем, який забезпечує проактивний захист в антивірусних продуктах є евристичний аналізатор.
Недолік проактивного захисту — це блокування нешкідливих програм, так зване помилкове спрацьовування.
Повноцінні антивіруси, як правило, захищають комп’ютер постійно. Тобто, запускаються разом із запуском операційної системи (саме тому після встановлення антивірусної програми завантаження ОС стає трохи довшим, ніж зазвичай), контролюють оперативну пам’ять і файлову систему комп’ютера, а також перевіряють на наявність вірусів кожну програму, що запускається. І якщо вірус буде виявлений або якийсь файл буде викликати підозру, то антивірус відразу ж дасть вам про це знати.
Зверни увагу!
Наявність антивіруса на комп’ютері значно зменшує ризик втрати цінної інформації і запобігає проникненню на комп’ютер кіберзагроз.
Джерела:
Матеріали з сайту https://zillya.ua/yak-pratsyu%D1%94-antivirusna-programa