Майлик дуже обережний!
Чому інформацію захищають?
Вироби та ідеї, картини та фотографії, пісні та музика, вірші та інші літературні твори, навіть текст смс-повідомлень мають автора — того, хто їх створив. Якщо хтось видає чужий твір за власний, то він порушує авторське право. Це називається плагіат.
Вироби та ідеї, картини та фотографії, пісні та музика, вірші та інші літературні твори, навіть текст смс-повідомлень мають автора — того, хто їх створив. Якщо хтось видає чужий твір за власний, то він порушує авторське право. Це називається плагіат.
Авторське право захищене законом і має позначку \(©\) (копірайт).
Зображення, тексти та сайти в інтернеті теж мають автора. Якщо матеріали з інтернету використовують для навчання, то обов'язково вказують автора твору і джерело, з якого завантажено (адресу інтернет-сторінки). Власні роботи теж підписують і ставлять дату. Чи потрібна безпека для інформації?
Тобі постійно потрібно дбати про свою безпеку: дома, на вулиці, у школі, в інтернеті тощо. Твоя особиста інформація може стати небезпечною в руках зловмисників.
На користувачів мережі можуть чекати такі неприємні несподіванки, як комп’ютерні віруси.
Комп’ютерні віруси — це програми, які можуть проникати в комп’ютер і псувати інформацію.
Щоб уникнути зараження вірусами, необхідно встановити спеціальні програми, які розпізнають і знищують віруси.
Антивірусні програми — це спеціальні програми, які не пускають віруси на комп’ютер, блокують, знищують їх.
Слід обов’язково мати антивірусну програму на комп’ютері. Адже легше запобігти зараженню комп’ютера вірусами, ніж потім його «лікувати». Тож, працюючи в інтернеті, суворо дотримуйся певних правил.
- Відкривай сайти лише з дозволу вчителя або батьків.
- Уникай сайтів із великою кількістю реклами.
- Не відкривай сайт, якщо отримано повідомлення: «Цей сайт може бути небезпечним».
- Користуйся антивірусними програмами. Дізнайся, які антивірусні програми встановлені на комп’ютерах у школі та вдома.
Багато сайтів потребують реєстрації.
Акаунт (обліковий запис або профіль) — запис, що містить набір відомостей, які користувач передає будь-якій комп’ютерній системі.
Пам’ятай, що пароль — це перший захист від зловмисників, які хочуть отримати доступ до твого акаунту. Не використовуй паролі, які легко вгадати (наприклад: 123456 чи password1). Придумай довгі паролі, що складаються з букв, цифр і символів. Не вказуй в паролі своє ім'я та іншу інформацію про себе, яку легко можуть дізнатися зловмисники.
Зверни увагу!
У вівторок другого тижня лютого відзначають День безпечного інтернету. Захід було запроваджено з метою популяризації безпечної роботи в інтернеті.
Джерела:
Я досліджую світ : підруч. для 3-го кл. закл. заг. серед. освіти (у 2-х ч.) : ч. З / Тетяна Гільберг, Світлана Тарнавська, Лариса Грубіян, Ніна Павич. - Київ: Генеза, 2020. — 160 с. : іл.
Я досліджую світ : підруч. для 3 кл. закл. загал. серед. освіти (у 2-х ч.) : Ч. 2 / М. М. Корнієнко, С. М. Крамаровська, І. Т. Зарецька. — Харків : Вид-во «Ранок», 2020. — 112 с. : іл.