Майлик дуже обережний!
  
Ресурс 139в300.png
 
Чому інформацію захищають?
 
Вироби та ідеї, картини та фотографії, пісні та музика, вірші та інші літературні твори, навіть текст смс-повідомлень мають автора — того, хто їх створив. Якщо хтось видає чужий твір за власний, то він порушує авторське право. Це називається плагіат.
 
Авторське право захищене законом і має позначку \(©\) (копірайт).
 
Зображення, тексти та сайти в інтернеті теж мають автора. Якщо матеріали з інтернету використовують для навчання, то обов'язково вказують автора твору і джерело, з якого завантажено (адресу інтернет-сторінки). Власні роботи теж підписують і ставлять дату.
  
Чи потрібна безпека для інформації?

Тобі постійно потрібно дбати про свою безпеку: дома, на вулиці, у школі, в інтернеті тощо. Твоя особиста інформація може стати небезпечною в руках зловмисників.

На користувачів мережі можуть чекати такі неприємні несподіванки, як комп’ютерні віруси.
Комп’ютерні віруси — це програми, які можуть проникати в комп’ютер і псувати інформацію.
Щоб уникнути зараження вірусами, необхідно встановити спеціальні програми, які розпізнають і знищують віруси.
Антивірусні програми — це спеціальні програми, які не пускають віруси на комп’ютер, блокують, знищують їх.
Слід обов’язково мати антивірусну програму на комп’ютері. Адже легше запобігти зараженню комп’ютера вірусами, ніж потім його «лікувати». Тож, працюючи в інтернеті, суворо дотримуйся певних правил.
  • Відкривай сайти лише з дозволу вчителя або батьків.
  • Уникай сайтів із великою кількістю реклами.
  • Не відкривай сайт, якщо отримано повідомлення: «Цей сайт може бути небезпечним».
  • Користуйся антивірусними програмами. Дізнайся, які антивірусні програми встановлені на комп’ютерах у школі та вдома.
Багато сайтів потребують реєстрації.
Акаунт (обліковий запис або профіль) — запис, що містить набір відомостей, які користувач передає будь-якій комп’ютерній системі.
Пам’ятай, що пароль — це перший захист від зловмисників, які хочуть отримати доступ до твого акаунту. Не використовуй паролі, які легко вгадати (наприклад: 123456 чи password1). Придумай довгі паролі, що складаються з букв, цифр і символів. Не вказуй в паролі своє ім'я та іншу інформацію про себе, яку легко можуть дізнатися зловмисники.
Зверни увагу!
У вівторок другого тижня лютого відзначають День безпечного інтернету. Захід було запроваджено з метою популяризації безпечної роботи в інтернеті.
Джерела:
Я досліджую світ : підруч. для 3-го кл. закл. заг. серед. освіти (у 2-х ч.) : ч. З / Тетяна Гільберг, Світлана Тарнавська, Лариса Грубіян, Ніна Павич. - Київ: Генеза, 2020. — 160 с. : іл.
Я досліджую світ : підруч. для 3 кл. закл. загал. серед. освіти (у 2-х ч.) : Ч. 2 / М. М. Корнієнко,  С. М. Крамаровська, І. Т. Зарецька. — Харків : Вид-во «Ранок», 2020. — 112 с. : іл.