Друже, привіт! Це знову я. Ти знаєш чим відрізняється число і цифра?
Число — це основне математичне поняття. Ми називаємо числа, коли рахуємо предмети або визначаємо кількість елементів множини. Числа записуються за допомогою цифр.
Цифра — це письмовий знак, який відображає число.
Колись в давнину числа позначалися рисками або паличками. Але це  було незручно і дуже довго. Зараз цифр всього 10. Вони придумані для позначення чисел на письмі. Цифри бувають друковані і рукописні.
Давай з ними познайомимось.
 
На небі вдень світить одне сонце, вночі на небо виходить місяць, він теж один. На малюнку один льодяник. Число «один» записуємо цифрою \(1\). Вона схожа на сірник.
 
цифра1.png
 
Цифра \(2\) схожа на лебедя. Ми пишемо її тоді, коли треба позначити  два елемента множини. На малюнку два льодяника.
 
цифра2.png
Зверни увагу!
Про два предмета іноді говорять «пара».
У нас дві руки — взимку, коли холодно ми надягаємо рукавички — це пара рукавичок, одягаємо шкарпетки — це пара шкарпеток, взуваємо чобітки — це пара чобітків.
 
пара.png
 
Коли предметів три, їх позначають цифрою \(3\). У світлофора три кольорових вогники, на малюнку три льодяника також позначили цифрою \(3\).
 
цифра3.png
 
Цифра \(4\) схожа на перевернутий стілець. Її пишуть тоді, коли на письмі треба позначити число «чотири». На малюнку чотири льодяника.
 
цифра4.png
 
У тебе на руці п'ять пальців, у зірочки п'ять променів. На малюнку п'ять льодяників. Число «п'ять» записують цифрою \(5\).
 
цифра5.png
 
 На малюнку шість льодяників. Число цукерок позначили цифрою \(6\). Цифра \(6\) схожа на амбарний замок.
 
цифра6.png
 
Сім елементів множини позначають цифрою \(7\).  Цифра \(7\) схожа на косу, якою косять траву. 
 
цифра7.png
 
Коли  ти нарахуєш вісім предметів, на письмі число «вісім» записуй цифрою \(8\). Цифра \(8\) схожа на сніговика.
 
цифра8.png
 
Цифра \(9\) схожа на перевернуту «шістку», на мавпочку, яка гойдається на передніх лапах. Її пишуть тоді, коли на письмі треба позначити число «дев'ять». На малюнку дев'ять цукерок.
 
цифра9.png
 
Для запису чисел: один, два, три, чотири, п’ять, шість, сім, вісім, дев’ять використано по одній цифрі, тому ці числа називаються — одноцифрові
Вони записуються цифрами: \(1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.\) 
 
На руках десять пальців. На малюнку десять льодяників. Число десять — двоцифрове, воно записується двома цифрами: \(10\).
  
\(\)цифра10.png\(\)