Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Звертання непоширені й поширені Формування умінь і навичок із теми «Звертання» ; формування уміння визначати види звертань, знаходити звертання у реченнях і самостійно вводити їх у мовлення.
2. Розділові знаки при звертанні Формування уміння правильно інтонувати речення зі звертаннями, розставляти розділові знаки при звертаннях.
3. Вживання кличного відмінка Формування навичок правильного вживання кличного відмінка у мовленні.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Укажи речення зі звертанням 1 вид - рецептивний легке 2Б. Завдання розвиває уміння знаходити звертання у реченні, застосовувати набуті знання на практиці.
2. Постав звертання у кличному відмінку 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Практичне застосування вивченого теоретичного матеріалу про звертання і розділові знаки при звертанні.
3. Чи треба кому? 3 вид - аналіз середнє 1Б. Закріплення вивченого про розділові знаки при звертанні.
4. Із пісні слів не викинеш 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Удосконалення вивченого теоретичного матеріалу про звертання і розділові знаки при звертаннях; виховання поваги і любові до української народної творчості.
5. Постав розділовий знак 3 вид - аналіз середнє 3Б. Закріплення вивченого теоретичного матеріалу про розділові знаки при звертаннях.
6. Вибери варіант відповіді 3 вид - аналіз середнє 1Б. Закріплення вивченого про розділові знаки при звертанні.
7. Поміркуй! 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Удосконалення навичок вживання кличного відмінку в мовленні; вживання коректних відмінкових закінчень іменників чоловічого й жіночого роду.
8. Речення-пазл 2 вид - інтерпретація середнє 10Б. Удосконалення вивченого про розділові знаки при звертаннях.
9. Виконай синтаксичний аналіз речення 3 вид - аналіз середнє 12Б. Застосування вивченого теоретичного матеріалу про просте речення і звертання; завдання розвиває уміння аналізувати речення, шукати ускладнювальні елементи.
10. Кличний відмінок іменників чоловічого і жіночого роду 3 вид - аналіз середнє 2Б. Закріплення вивченого матеріалу про закінчення іменників чоловічого і жіночого роду в кличному відмінку.
11. Ланцюжок 3 вид - аналіз важке 20Б. Завдання спрямоване на розвиток логічного мислення на основі вивчених правил про звертання, закінчення іменників чоловічого і жіночого роду в кличному відмінку; повторення вивченого про правопис іменників - власних назв.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Два завдання Інший легке 2Б. Закріплення і систематизація вивченого про звертання і розділові знаки при звертанні.
2. Трансформація речення Інший середнє 2Б. Завдання спрямоване на розвиток аналітичних умінь учнів, навичок редагування і трансформації речень.
3. Зайве речення Інший середнє 1Б. Уміння визначати звертання в реченні.
4. Як правильно? Інший середнє 2Б. Завдання розвиває грамотність, уміння ставити слово у потрібному відмінку.
5. Назви казкового героя Інший середнє 6Б. Повторення вивченого про звертання та розділові знаки при звертанні.
6. Склади діалог зі звертаннями Інший важке 7Б. Розвиток творчого потенціалу учнів із використанням теоретичних знань про звертання та розділові знаки при звертанні.
7. Склади речення Інший важке 4Б. Розвиток творчих здібностей учнів; удосконалення навичок синтаксичного розбору речення.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренувальні вправи з теми «Звертання» 00:12:00 середнє 7Б. Завдання спрямовані на узагальнення і систематизацію вивченого про звертання, розділові знаки при звертанні і кличний відмінок іменників.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Звертання і розділові знаки при звертанні» 00:14:00 середнє 17Б. Удосконалення вивченого з теми «Звертання».
2. Перевірна робота з теми «Звертання» 00:20:00 середнє 13Б. Перевірка знань, умінь і навичок із теми «Звертання».