Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Про порівняльний зворот та його оформлення на письмі Формування мовних компетентностей із теми «Порівняльний зворот».

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Знайди порівняльний зворот 3 вид - аналіз легке 1Б. Уміння знаходити в реченні порівняльні звороти.
2. Пунктуаційний практикум 3 вид - аналіз середнє 4Б. Удосконалення вивченого про розділові знаки при порівняльному звороті.
3. Не потрібно ставити кому 3 вид - аналіз середнє 1Б. Уміння виділяти порівняльний зворот у реченні, визначати його синтаксичну роль.
4. Доповни речення 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Уміння доповнювати речення порівняльними зворотами, удосконалення вивченого про порівняльний зворот.
5. Порівняльний зворот (фразеологізм) 3 вид - аналіз середнє 1Б. Уміння визначати синтаксичну роль фраеологізмів. Повторення вивченого про фразеологізми.
6. Дві папки 3 вид - аналіз середнє 4Б. Завдання для удосконалення вивченого про розділові знаки при порівняльному звороті.
7. Міркуй! 3 вид - аналіз середнє 1Б. Удосконалення вивченого про розділові знаки при порівняльному звороті.
8. Проаналізуй речення 3 вид - аналіз середнє 8Б. Повторення вивченого про просте речення. Уміння аналізувати речення, визначати порівняльний зворот та способи його вираження.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Так чи ні? Інший середнє 2Б. Повторення та систематизація вивченого теоретичного матеріалу про порівняльний зворот.
2. Порівняльний зворот як іменна частина складеного присудка Інший середнє 2Б. Уміння відрізняти порівняльний зворот від прикладок зі сполучником як.
3. Склади речення Інший важке 4Б. Завдання для розвитку творчого потенціалу, уяви, логічного мислення. Уміння вводити в речення порівняльні вороти для збагачення, увиразнення мовлення.
4. Склади твір Інший важке 7Б. Уміння складати твір, використовуючи порівняльні звороти. Удосконалення вивченого про розділові знаки при порівняльних зворотах.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренувальні вправи з теми «Порівняльний зворот» 00:10:00 середнє 5Б. Завдання для систематизації вивченого про порівняльний зворот.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Порівняльний зворот» 00:15:00 середнє 7Б. Завдання для удосконалення вивченого з теми «Порівняльний зворот».
2. Перевірна робота з теми «Порівняльний зворот» 00:20:00 середнє 6Б. Завдання для перевірки знань, умінь і навичок із теми «Порівняльний зворот».