Гриби — це окреме царство!
 
mushrooms-5947842_1280.png
 

Гриби — особливе та цікаве царство живих організмів, яке не належать ні до рослин, ні до тварин. Вони мають усі ознаки живих організмів: дихають, живляться, ростуть, розмножуються і відмирають.

 

Гриби — це живі організми, які живляться готовими поживними речовинами, як тварини; ведуть прикріплений спосіб життя і ростуть, як рослини; однак їм не потрібне світло.

 

mushrooms-1402239_1280.png
 

У шапинкових грибів плодове тіло — наземна частина гриба, складається з шапинки й ніжки. Грибниця — підземна частина гриба, яка знаходиться в ґрунті. Вона схожа на тонкі, розгалужені, білі нитки. Розмножуються гриби спорами і частинами грибниці. Живляться відмерлими рослинами та тваринами.

 

Зауваж, зривають гриби обережно: потихеньку викручують або зрізають їх ножиком, не руйнуючи грибниці. Бережи грибницю, не витоптуй її. Перш ніж з неї знову виростуть плодові тіла грибів, пройдуть десятки років.

 

Гриби поділяють на:

  • їстівні (білий гриб, печериця, підберезовик, сироїжки, маслюк тощо),
  • отруйні (мухомор, бліда поганка тощо).

Уживання деяких грибів може бути небезпечним для організму людини. Часто отруйні гриби подібні до їстівних. Тому, якщо ти впевнений (упевнена), що гриб отруйний, не бери його в руки. Навіть їстівними грибами можна отруїтися, якщо вони ростуть у забрудненій місцевості.

 

У світі майже 2 млн видів грибів. Вони ростуть у прісній та морській воді, у полі й саду, на лузі та в горах. Існує цілий світ мікроскопічних грибів. Розгледіти їх можна тільки під мікроскопом. Цвіль у сирих приміщеннях, пліснява на продуктах і дріжджі зовні не схожі на шапинкові гриби. Однак усі вони утворюють грибницю, яка швидко розростається і розгалужується в ґрунті, деревині, продуктах харчування або в інших організмах.
Джерела:

Я досліджую світ : підруч. для 3 кл. закл. загальн. середн. освіти (у 2-х частинах) : Частина 1 / Ірина Андрусенко. — Київ : Грамота, 2020. — 128 с. : іл.

Я досліджую світ : підруч. для 3 кл. закл. загал. серед. освіти (у 2-х ч.) : Ч. 1 / Н. М. Бібік, Г. П. Бондарчук. — Харків : Вид-во «Ранок», 2020. — 136с. : іл.

Я досліджую світ. Підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) : Частина 1 // І. В. Грущинська, З. М. Хитра. — Київ : УОВЦ «Оріон», 2020. — 160 с. : іл.