Євразія — найбільший з усіх материків нашої планети. Він складається з двох частин світу: Європи та Азії. Звідси й походить назва материка.
 
Більша частина материка Євразія розташована в Східній півкулі. Він майже повністю простягається в Північній півкулі. Береги Євразії омивають води всіх океанів.
 
Ресурс 2.png
 
Форми земної поверхні Євразії дуже різноманітні. Тут є великі рівнини та високі гори. У Євразії розташовані найбільша у світі Східноєвропейська рівнина та найвищі гори на Землі — Гімалаї.
На Східноєвропейській рівнині височини чергуються з низовинами.
 
paugurs 3.jpg
Найвища вершина Гімалаїв  — гора Джомолунгма (Еверест) заввишки 8 850 м.
 
mountain-горы_kalni.jpg
Оскільки територія Євразії має велику протяжність з півночі на південь, то вона розташована в усіх теплових поясах Землі: холодному, помірному й жаркому.

У холодному поясі зима тривала й дуже холодна. Температура повітря взимку сягає –40°C, а в літній період не перевищує 0°C.

У помірному поясі з півночі на південь температура повітря поступово зростає. Тут відбувається зміна пір року. Зима помірно холодна, часом з морозами. Літо тепле, дощове.

У жаркому поясі спостерігаються найвищі температури. Там завжди тепло, температура повітря впродовж усього року не опускається нижче +20°C.

Кількість опадів на території Євразії розподілена нерівномірно. Найбільше опадів спостерігається в районі екватора та на узбережжях материка.
 
Територією Євразії протікає багато річок. Вони беруть початок здебільшого в горах і впадають в усі океани, крім Південного. Тут протікають такі великі річки нашої планети: Янцзи, Об, Єнісей, Хуанхе, Лена, Амур, Волга, Дунай, Інд, Дніпро.
 
река, направление течения.jpg

У Євразії є чимало озер. Найбільшими озерами є Каспійське море, Аральське море, Балхаш, Байкал.
 
299 гірське озеро.png
 
У Євразії розташоване не тільки найглибше, а й найбільше за площею озеро на Землі — Каспійське море. Морем його називають за чималі розміри та солону воду.
 
Усі великі річки та озера Євразії люди використовують для судноплавства та рибальства. На річках побудовані гідроелектростанції. Воду використовують для зрошення полів.
 
 ship-5810249_1920.jpg fisherman.jpg
 
У Євразії є паливні, рудні й нерудні корисні копалини. Тут розташовані родовища нафти й природного газу, кам’яного вугілля, залізної руди, мідної руди, кам’яної солі, граніту.
shutterstock_1443669902.jpg
Джерела:
Я досліджую світ : підруч. для 4 кл. закл. загал. серед. освіти. У 2 ч. Ч. 1 / І. Жаркова, Л. Мечник, Л. Роговська. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2021. — 144 с. : іл.