Медицина — система наукових знань і практичної діяльності, спрямованої на збереження здоров'я й лікування захворювань.
Основні розділи медицини:
 • теоретична медицина є медичною теорією, що об'єднує різні медичні науки (наприклад, остеологія, нейрологія, міологія, дентологія);
 • практична медицина (медична практика) — галузь медицини, що застосовує на практиці надбання медичної теорії. Практична медицина поділяється на напрями (наприклад, стоматологія — лікування захворювань зубів, урологія — лікування органів сечовидільної системи).
За спрямованістю діяльності розрізняють такі розділи медицини, як клінічна, профілактична, спортивна, військова, медицина мандрівок, космічна, судова, вікова тощо.
 
Згідно з Цілями сталого розвитку на період \(2016\) - \(2030\) рр. зусилля сучасної медицини мають бути спрямовані на розв'язування завдань, об'єднаних в одну із \(17\) глобальних цілей — «Ціль \(3\). Забезпечення здорового способу життя та сприяння благополуччю для всіх у бідь-якому віці» (глобальне визначення).
 
Основними національними завданнями в галузі медицини для реалізації «Цілі \(3\). Міцне здоров'я і благополуччя» (скорочене визначення) є такі:
 1. Знизити материнську смертність.
 2. Мінімізувати смертність, якій можна запобігти, серед дітей віком до \(5\) років.
 3. Зупинити епідемії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, у т.ч. за рахунок використання інноваційних практик та засобів лікування.
 4. Знизити передчасну смертність від неінфекційних захворювань.
 5. Знизити на чверть передчасну смертність населення, у т.ч. за рахунок упровадження інноваційних підходів до діагностики захворювань.
 6. Знизити рівень отримання тяжких травм і смертності внаслідок ДТП, у т.ч. за рахунок використання інноваційних практик реанімування, лікування постраждалих унаслідок ДТП,
 7. Забезпечити загальну якісну імунізацію населення з використанням інноваційних препаратів.
 8. Знизити поширеність тютюнопаління серед населення з використанням інноваційних засобів інформування про негативні наслідки тютюнопаління.
 9. Здійснити реформу фінансування системи охорони здоров'я.
Основні завдання сучасної медицини спрямовані на забезпечення здорового способу життя та сприяння благополуччю для всіх у будь-якому віці.
Джерела:
 
Джерела:
Біологія і екологія (рівень стандарту): підруч. для 11 кл. закл. заг. серед. освіти / В.І. Соболь. —  Кам'янець-Подільський: Абетка, 2019. с. 226 - 227.